PROJEKT WNĘTRZA POKOJU DZIECKA

dywan na podłodze

JAK URZĄDZIĆ POKÓJ DZIECIĘCY?

Zastanawiasz się, jak zaaranżować pokoik dla dziecka? Z pomocą przychodzą nasi specjaliści! Aranżacje pokojów dziecięcych mają ogromne znaczenie dla rozwoju maluchów, dlatego ich odpowiednie zaprojektowanie jest istotne dla prawidłowego procesu dorastania najmłodszych. Przestrzeń, w której spędzają czas, wpływa na ich wyobraźnię i samopoczucie. W tym artykule omówimy różne aspekty aranżacji, począwszy od wyboru stylu, kolorów ścian, mebli, oświetlenia, aż po praktyczne dodatki. Podpowiemy, jak urządzić pokój dziecięcy i czym się kierować, by był on jednocześnie stylowy i funkcjonalny.

ARANŻACJE POKOJÓW DZIECIĘCYCH

Urządzając pokój malucha, musimy myśleć przede wszystkim o tym, aby otoczyć dziecko przedmiotami oraz kolorami działającymi na jego wyobraźnię. Jednym z najpopularniejszych sposobów na aranżację takiego pokoju, jest wykorzystanie inspiracji pochodzących ze stylu skandynawskiego. Kluczowymi cechami tego stylu są:

 • jasne kolory,
 • minimalizm,
 • naturalne materiały,
 • funkcjonalność,
 • dodatki w umiarkowanych ilościach,
 • elementy przytulne.
 • elementy przytulne. 

Styl skandynawski w pokoju dziecka to doskonałe połączenie estetyki i funkcjonalności, które sprzyja spokojnej atmosferze, rozwojowi i zabawie dziecka.

plastikowe krzesełka

ŚCIANY W POKOIKU DZIECIĘCYM

Podstawą jest tutaj dobór odpowiedniej kolorystyki. Choć białe ściany i naturalne odcienie paneli podłogowych są wskazywane najczęściej, wcale nie musimy się do nich ograniczać. Biel jest bardzo praktyczna – barwa ta skutecznie odbija światło i rozświetla pomieszczenie, jednak aranżacje nie muszą jedynie na niej bazować. Powszechne są także pastelowe odcienie, na przykład niebieskiego, szarego czy żółci. Przy projektowaniu pokoju dla dziecka możemy wykorzystać również mocne akcenty kolorystyczne, takie jak czerwień czy granat.

ARANŻACJA Z WYKORZYSTANIEM TAPET

Tapety dla dzieci to świetny sposób na to, by dodać charakteru pomieszczeniu. Dzięki nim możemy pomalować cały pokój na neutralny kolor, a akcent kolorystyczny zastosować jedynie na wybranej ścianie. Tapety dla dzieci łatwo utrzymać w czystości, a ponadto oferują one bogactwo wzorów. Dla dzieci zainteresowanych konkretnymi tematami, takimi jak zwierzęta, można wybrać tapetę z motywem zwierzęcym.

FUNKCJONALNE MEBLE DZIECIĘCE 

Po wyborze charakteru wnętrza pora na skompletowanie mebli dziecięcych. Tutaj jednym z podstawowych wyznaczników powinna być funkcjonalność. Ergonomiczne łóżeczko dla niemowlaka może być wyborem, który pozwoli na dużo dłuższe użytkowanie.  Meble posiadające wymagane atesty i zaokrąglone rant zminimalizują ryzyko urazów. Funkcjonalne meble dziecięce stanowią kluczowy element udanej aranżacji pokoju dziecka. Takie meble nie tylko zapewniają wygodę, ale także pomagają w zachowaniu porządku i optymalnym wykorzystaniu dostępnej przestrzeni. Dzięki zróżnicowanym rozwiązaniom, takim jak łóżka piętrowe z wbudowanymi biurkami czy komody z licznymi szufladami, można stworzyć harmonijne i praktyczne wnętrze, które sprosta potrzebom rozwijającej się osobowości dziecka.

pojemnik na zabawki

OŚWIETLENIE – ISTOTNY ELEMENT ARANŻACJI

Pokój dziecka pełni wiele funkcji na raz – jest sypialnią, pokojem zabaw oraz miejscem do nauki, dlatego konieczne jest wyposażenie go w różne źródła światła. Niezbędne są te ogólne (zwykle sufitowe) i punktowe, a dla dziecka w wieku szkolnym, także oświetlenie do nauki. Lampy wiszące dla dzieci generują jasne i równomiernie rozproszone światło, co jest idealne do codziennych czynności. Lampki nocne pomagają najmłodszym zasnąć komfortowo, a lampki do nauki wspierają koncentrację podczas wykonywania zadań szkolnych.

BEZPIECZNE I FUNKCJONALNE DODATKI

Aranżacje pokojów dziecięcych powinny uwzględniać także to, że pokój dziecka to miejsce służące do zabawy. Warto uzupełnić je funkcjonalnymi dodatkami, takimi jak:

 • kosze na zabawki,
 • lampka nocna ze ściemniaczem,
 • dywan na podłogę,
 • poduszki ozdobne,
 • naklejki ścienne.

Urządzanie pokoju dziecięcego może być fascynującym procesem. Wybierając styl, kolory, meble, oświetlenie i dodatki, możemy stworzyć przestrzeń, w której dziecko będzie się czuło komfortowo i bezpiecznie. Pamiętajmy o funkcjonalności i bezpieczeństwie, a także o indywidualnych zainteresowaniach malucha. Dzięki temu pokój dziecka stanie się nie tylko miejscem do snu, ale także do zabawy i nauki.

panele na podłodze

POKÓJ DZIECIĘCY NA MIARĘ MARZEŃ

Dobrze zaprojektowany pokój dziecięcy to klucz do harmonijnego rozwoju malucha. Skorzystaj z pomocy doświadczonego projektanta wnętrz NARYSUJEMY, aby stworzyć funkcjonalną i inspirującą przestrzeń dla Twojego dziecka. Nasz projektant pomoże w idealnej aranżacji, uwzględniając indywidualne potrzeby i preferencje oraz zapewniając przy tym maksimum komfortu i kreatywności. Niech Twój projekt pokoju dziecięcego stanie się rzeczywistością z naszą pomocą. Pracujemy w Warszawie i okolicach oraz zdalnie na terenie całego kraju.

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Dlaczego aranżacja pokoju dziecięcego jest ważna dla rozwoju dziecka?

Pokój dziecięcy to przestrzeń, w której dziecko spędza wiele czasu, dlatego jego aranżacja może wpłynąć na wyobraźnię i samopoczucie malucha.

Jakie kwestie warto brać pod uwagę przy wyborze mebli dziecięcych do pokoju?

Funkcjonalność jest kluczowa. Meble powinny być bezpieczne i dostosowane do wieku dziecka, a łóżeczko może być tak zaprojektowane, aby rosnąć razem z maluchem.

Dlaczego oświetlenie jest ważnym elementem aranżacji pokoju dziecięcego?

Odpowiednie oświetlenie wpływa na funkcjonalność pokoju, zapewniając jasność do nauki i delikatne światło do snu.

Jakie dodatki można dodać do pokoju dziecięcego, aby uczynić go bardziej funkcjonalnym i przytulnym?

Można dodać kosze na zabawki, lampki nocne, dywan, poduszki ozdobne oraz naklejki ścienne.