Image Alt

Ponadczasowa aranżacja wnętrz

klasyczny pokój beżowy

Sekrety trwałego designu

Co definiuje takie wnętrze i dlaczego tak często spotykamy się z niecodziennymi projektami, inspirowanymi odległymi już dla nas czasami? Planując nieruchomość i wybierając konkretny design, chcemy, żeby był jak najdłużej aktualny. Tak aby nawet po kilkunastu latach wnętrze potrzebowało tylko kilku poprawek a nie generalnego remontu. Niestety nie ma tutaj jednej odpowiedzi, który styl będzie zawsze “en vogue”. Niemniej jednak, trzymając się pewnych kanonów, takich jak harmonia kształtów, barw czy tradycyjne wzornictwo, sprawimy, że posiadłość będzie wyglądać fenomenalnie przez dekady. Nie tylko styl wnętrzarski decyduje o tym, czy projekt będzie ponadczasowy. Mają znaczenie detale takie jak:

  • wykorzystywane tkaniny,
  • wyselekcjonowane surowce,
  • barwy dominujące,
  • wyposażenie o stonowanej naturze.

Nieoczywistym elementem, mającym wpływ na odbiór naszej aranżacji jest wyposażenie AGD RTV. Nie warto pozostawiać takich urządzeń w widocznych miejscach – po elektronice najbardziej widać przeskok czasowy, ze względu na szybko zmieniającą się technologię.

klasyczny, minimalistyczny salon

Kolory, które zostaną z nami na lata

Rozmyślając nad paletą barw, spójrzmy na najbardziej znane obrazy. Bardzo często będą to odcienie beżu, brązu, granatowego, jak i wariacje żółtego z zielonym. Zaufajmy intuicji wielkich artystów, których dzieła są podziwiane od setek lat i wykorzystajmy  przez nich uwielbiane odcienie w naszych wnętrzach. Oczywiście nie możemy zapomnieć o kolorze czarnym i białym. One także okażą się niezbędne w ponadczasowej aranżacji, choćby w roli akcentów i dodatków.

Jakie kształty zaprezentują się korzystnie?

Możemy zdecydować się na kilka wariantów. Pierwszym z nich będzie rozwiązanie nowoczesne, gdzie kształty są nieskomplikowane, opierają się na tradycyjnych bryłach, takich jak walec, stożek czy prosty graniastosłup. Jeżeli chcemy, żeby pomieszczenia nie wydawały się tak surowe, warto wybrać inną ścieżkę, jaką jest klasycyzm pełny niecodziennych form wzorów i zabytkowych ornamentów, modnych przez wiele stuleci.

jasny salon w klasycznym stylu

Ergonomiczność pomieszczeń

Bardzo ważną kwestią jest samo zaprojektowanie wnętrza, tak by było komfortowe i nieprzesadzone. Każdy szczegół musi być funkcjonalny i dopasowany do domowników. Dlatego pokoje powinny być dobrze zaplanowane nie tylko pod współczesne, ale także pod przyszłe potrzeby. Stąd dobrym rozwiązaniem jest aranżacja przestrzenna, gdzie nie mamy zbyt wiele mebli. Niestety, nie jest to najłatwiejsze zadanie, dlatego podczas szukania perfekcyjnego wyposażenia koniecznie uzbrójmy się w cierpliwość. Jeżeli włożymy serce i zainwestujemy czas w naszą aranżację, to na samym końcu tego procesu zyskamy wnętrza z duszą, które przetrwają z nami naprawdę wiele.

Dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie?

Mimo że może wydawać się to początkowo trudne, to wcale nie musi takie być! Wystarczy, że będziemy trzymać się zasad, które zagwarantują nam cudowne wnętrze z klasą. Przede wszystkim, ściany powinny być uniwersalne, dzięki czemu uzyskamy pewny fundament dla reszty. Nie bójmy się bawić też formą, uwidoczniając zarysy budowli i szczegółów aranżacyjnych. Całość powinna być niejako subtelna, ale pełna wyrafinowanych detali i szykownych wykończeń.

Jeżeli chcemy nawiązać do ponadczasowych stylistyk, najlepiej jeżeli uwzględnimy to w meblach, choćby w postaci wzornictwa snycerskiego. Dodatki nienarzucające się wybujałym schematem, mają większą szansę na przetrwanie niż fantazyjne dekoracje. Prostota i minimalizm podkreślą stylistykę posiadłości, dzięki czemu nie musimy się też obawiać, że pewnego dnia stanie się przeciętna czy nieinteresująca.

stonowana sypialnia, duże łóżko

Projektowanie wnętrz na najwyższym poziomie

Zapraszamy do skorzystania z usług doświadczonego projektanta wnętrz z NARYSUJEMY, który pomoże Ci urządzić mieszkanie w ponadczasowym stylu. Nasz projektant zaprojektuje aranżację wnętrz, dostosowaną do Twoich potrzeb i gustu. Dzięki profesjonalnemu podejściu i kreatywności architekta wnętrz, Twój dom zyska niepowtarzalny charakter. Skorzystanie z naszego projektowania to gwarancja elegancji i funkcjonalności. Odkryj nowe możliwości i zainwestuj w projektowanie wnętrz już dziś! Pracujemy w Warszawie i okolicach oraz zdalnie w całej Polsce.

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Czego należy unikać, aranżując wnętrza ponadczasowe?

W takich wnętrzach powinniśmy sprytnie ukrywać elektronikę, ponieważ to po niej właśnie widać przeskok czasowy.

Jakie kolory będą zawsze modne w stylizacjach wnętrzarskich?

Bezpiecznym rozwiązaniem będą przede wszystkim stonowane kolory, takie jak: biały, beżowy, a także zielony i czarny.