PODRÓŻE WYOBRAŹNI – ODKRYJ STYL ORIENTALNY WE WNĘTRZACH

salon w stylu orientalnym

TAJEMNICA EGZOTYKI

Od wieków ludzie podróżują, by odkrywać nowe krainy i kultury. Wędrówki te nie tylko kształtowały światopogląd podróżujących, ale również przyczyniały się do przenikania się różnych stylów i trendów. Jednym z takich fascynujących przeniknięć jest obecność stylu orientalnego w europejskim designie. Egzotyczne dekoracje i wzory od wieków przyciągają wzrok, wprowadzając do wnętrz nutkę tajemnicy i egzotyki. Ale czym tak naprawdę wyróżnia się ten ujmujący styl orientalny?

KOLORYSTYKA I MATERIAŁY

Styl orientalny emanuje żywą kolorystyką, która wyróżnia się spośród innych stylów. Wzory i motywy, których zazwyczaj nie znajdziemy w innych aranżacjach, tworzą wyjątkową aurę. Kolorystyka stylu orientalnego to symfonia nasyconych barw, takich jak czerwień, zieleń, niebieski i żółty. Jednak równie istotne są stonowane odcienie, takie jak biel, szarość i beż. Paletę kolorów uzupełniają jeszcze dodatkowe barwy, takie jak błękit, czerń czy pomarańcz. W tym stylu nie brakuje również blasku złota i srebra. Materiały odgrywają kluczową rolę w stylu orientalnym. Wnętrza tego stylu opierają się na wyjątkowych materiałach: 

  • Tkaniny – naturalne, luksusowe tkaniny, takie jak jedwab, aksamit, bawełna czy len, nadają wnętrzom orientalnego wdzięku i wyrafinowania. 
  • Drewno – egzotyczne gatunki drewna, takie jak bambus, merbau czy heban, tworzą trwałe i charakterystyczne meble oraz akcesoria. 
  • Metal – misternie zdobione metalowe elementy dodają orientalnym wnętrzom finezji i artystycznego wyrazu. 
łazienka z cynową wanną

MOTYWY PEŁNE FINEZJI

Motywy floralne, geometryczne i zwierzęce stanowią serce stylu orientalnego. Kwiaty, arabeski i wizerunki roślin tworzą niezapomniane wzory, oddając hołd naturze. Ptaki i zwierzęta, szczególnie te charakterystyczne dla obszarów Azji, wprowadzają element egzotyki i tajemniczości. Nie można także zapomnieć o ikonicznym motywie paisley, wywodzącym się z Iranu, który przybiera formę zakręconego końca łzy. Ten motyw jest wyjątkowo popularny na Bliskim Wschodzie, dodając stylizowanego uroku każdemu wnętrzu. 

ARANŻACJA WE WSCHODNIM STYLU

Orientalne wnętrza wychodzą naprzeciw pragnieniom podróżników, zapraszając ich do odkrywania bogactwa kultur i tradycji Wschodu. Inspirowane kulturą japońską, chińską, marokańską, indyjską czy turecką, meble, tkaniny i dodatki dekoracyjne przenoszą nas w egzotyczne krainy. Te elementy tworzą pasjonującą mozaikę stylów, która nie tylko ozdabia przestrzeń, ale także opowiada historie ludzi i miejsc. 
 

OSZAŁAMIAJĄCY SALON W STYLU ORIENTALNYM

Wnętrza salonu w stylu orientalnym stanowią płótno dla kreatywności i wyobraźni. Intensywne, bogate tapety przyciągają uwagę, tworząc efektowne tło dla stylizowanych mebli. Malowane, rzeźbione, wykładane mozaiką drewniane stoliki i szafki dodają orientalnego wdzięku. Lampiony i lampy o ażurowej strukturze oraz metalowe akcenty tworzą mistyczną atmosferę. Delikatne rośliny, porcelanowe dekoracje i lampy o subtelnym świetle wprowadzają do wnętrza intymny nastrój, który sprzyja relaksowi.

salon w stylu japandi

SEN W ORIENT EXPRESSIE

Sypialnia nawiązująca do stylu orientalnego często czerpie inspirację z kultury japońskiej. Proste, funkcjonalne meble o geometrycznych kształtach tworzą spokojną przestrzeń. Stonowane odcienie, takie jak biel, szarość i beż, kładą nacisk na harmonię i wyciszenie. Niskie szafki i komody, w stylu minimalizmu zen, zapewniają praktyczność i estetykę. Biele, naturalne drewno i ceramika tworzą atmosferę spokoju. Takie wnętrza to idealne miejsce do relaksu i odprężenia. 

PIELĘGNOWANIE CIAŁA I DUCHA

Aranżacja łazienki w stylu orientalnym odnosi się często do tureckich i arabskich łaźni, znanych jako hammamy. Naturalne materiały, takie jak drewno i metal, tworzą trwałe i eleganckie meble. Armatura w złotym kolorze oraz kolorowe wzory na umywalkach nadają wnętrzu ekskluzywnego charakteru. Kolorowe płytki, postarzane i ozdobne, oraz dodatki z naturalnych materiałów, takie jak bawełna czy rafia, tworzą wnętrze o wyjątkowym uroku i atmosferze. 
 

orientalna dekoracja

KULINARNE PRZYGODY

Styl orientalny doskonale odnajduje się w kuchni, gdzie aranżacja może być wyrazem kreatywności i fantazji. Kolorowe mozaiki na ścianach, wzory arabeski i intensywne barwy przyciągają wzrok. Drewniane szafki i meble tworzą zgrany zestaw z barwnymi akcentami. Uchwyty, klamki, baterie kuchenne, złote dodatki, ceramika i mosiężne naczynia tworzą atmosferę orientalnego bazarowego rynku. Tekstylia, takie jak kolorowe poduszki i ściereczki, oraz charakterystyczne ażurowe lampy, nadają wnętrzu niepowtarzalny charakter. 

PODRÓŻ MARZEŃ

Zapraszamy w podróż do magicznego świata stylu orientalnego. Nasz doświadczony projektant wnętrz pomoże Ci ożywić przestrzeń intensywnymi barwami, misternymi wzorami i wyjątkowymi meblami. Projektując i aranżując mieszkanie w stylu orientalnym, nasz projektant wprowadzi Twój dom w pasjonujący świat tajemnic, egzotyki i wyrafinowanej estetyki. Odkryj siłę projektowania z NARYSUJEMY i stwórz unikalne wnętrze, które będzie mówiło o Tobie. Pracujemy w Warszawie oraz zdalnie na terenie całego kraju. 

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Jakie są główne cechy charakteryzujące styl orientalny w aranżacji wnętrz?

Styl orientalny wyróżnia się intensywną kolorystyką, bogatymi wzorami oraz wyjątkowymi materiałami, takimi jak jedwab czy egzotyczne drewno. We wnętrzu orientalnym znajdziemy również charakterystyczne motywy florystyczne i zwierzęce.

Jakie są zalecenia dotyczące wyboru kolorów i materiałów przy urządzaniu wnętrz w stylu orientalnym?

W stylu orientalnym warto wybierać nasycone barwy, takie jak czerwień, zieleń czy niebieski oraz stonowane odcienie, aby stworzyć harmonijną paletę. Materiały naturalne, takie jak jedwab, bambus czy egzotyczne drewno, tworzą charakterystyczny klimat.

Jakie są zalety wprowadzenia stylu orientalnego do mieszkania i jakie emocje może ono wzbudzić?

Urządzenie mieszkania w stylu orientalnym wprowadza egzotykę i tajemniczość, tworząc unikalne wnętrze, które może pobudzić wyobraźnię i wywołać uczucie podróży do odległych kultur. To także szansa na stworzenie przestrzeni, która opowiada historię i wyraża osobiste preferencje.