JAKIM KOLOREM NAJLEPIEJ POMALOWAĆ ŚCIANY?

zielona ściana

JAKIE WYBRAĆ KOLORY ŚCIAN DO MIESZKANIA?

Jaskrawe kolory czy neutralne barwy? To najczęstsze pytanie, które nurtuje wszystkich decydujących się na odświeżenie swoich ścian. Jeżeli nie chcesz, aby zagościła na nich nuda, po przeczytaniu tego wpisu będziesz wiedzieć jak jej uniknąć. Będą wtedy stanowić element dekoracyjny i ożywią każde wnętrze.

Piękne przejścia, czyli ombre

Naszą pierwszą propozycją jest bardzo oryginalne rozwiązanie – ombre. Nie jest to często wybierany motyw na ściany, ponieważ niektórym wydaje się zbyt odważny. W zależności od tego, jaki kolor wybierzemy i jak bardzo intensywny będzie, efekt będzie inny. Malując w tym stylu, nie trzeba być bardzo dokładnym, ponieważ granicę między kolorami rozciera się pędzelkami lub gąbką. Jeśli wybierzemy już jeden główny kolor, trzeba wybrać kilka zbliżonych barw, a biel zawsze się przyda przy tego typu malowaniach, aby uzyskać delikatne przejścia i kolory pośrednie. Czy będą one w poziomie czy pionie, zależy tylko od Was, obydwa rozwiązania będą wyglądać ciekawie i idealnie dopełnią wnętrze.

żółta ściana

Lamperia

Najprościej mówiąc lamperia to oddzielenie prostą linią jednego koloru lub faktury od drugiej. Jest ona już nieco zapomnianą techniką, jednak powoli wraca do mody. Lamperia to nie tylko farba, ale też inne materiały, które mogą się znaleźć na ścianach. Mogą to być okładziny, kamień, drewno i w najprostszej wersji właśnie farby. Najlepiej będzie wyglądać, kiedy delikatne kolory takie jak biel czy beż będą znajdować się na górze ściany, nie przytłoczy to wnętrza i delikatnie je powiększy. Nie ma określonego pokoju, w którym będą wyglądać najlepiej, ponieważ sprawdzą się one zarówno do pokoju dziecięcego, jak i kuchni – wszędzie wyglądają dobrze.

Krajobraz na ścianie?

Jeśli jesteś fanem ciekawych rozwiązań to krajobrazy są do tego idealne. Nie trzeba mieć dużego talentu, aby piękne dzieło powstało na ścianach. Góry na ścianie będą bardzo łatwym pomysłem, każdy z nim sobie poradzi. Wystarczy taśma malarska do oklejenia kształtów i odpowiedni dobór kolorystyczny. Warto sprawdzić, czy barwy są odpowiednie i współgrają ze sobą, do tego idealnie sprawdzą się próbniki, które wielu producentów farb ma w swojej ofercie. Takie malowidła będą idealne w pokojach dziecięcych, będą one cieszyć oczy maluchów.

Wielokolorowe ściany

Bardzo prostym pomysłem, a dodatkowo ciekawszym niż jeden kolor na wszystkich ścianach jest pomalowanie każdej na inną barwę. Można wybrać spokojne rozwiązanie, czyli kilka odcieni jednego koloru lub postawić na odważniejszą wersję – połączenie zupełnie innych barw. Zestawienie ich jest dowolne: dwa kolory na jednej ścianie lub każda w innym kolorze. Kiedy decydujemy się na zupełnie inne barwy, warto najpierw pomalować próbnikami czy pasują do siebie, aby nie żałować po jego zakupie.

zielona ściana

Paski

Klasyczne i eleganckie wykończenie każdego wnętrza – pionowe paski wydłużą pomieszczenie, a pionowe rozszerzą i dodadzą mu szyku. Są one bardzo proste do namalowania, mogą służyć jako główna dekoracja przy wyborze minimalistycznych mebli albo przy bardziej wyrazistych jako dopełnienie. Jak zabrać się za malowanie? Wystarczy taśma malarska, która wyznaczy nam jak długie lub szerokie mają być paski. Najbezpieczniejszą opcją jest połączenie intensywnego koloru z bielą, choć istnieje wiele połączeń kolorystycznych.

Kolorowe sufity

Nieoczywistym rozwiązaniem jest pomalowanie sufitu i pozostawienie ścian białych. Jest to odwrotność od klasyki, która występuję w większości domów. Sufit zaczyna wtedy pełnić zupełnie inną funkcję, zazwyczaj jest on niezauważalny, a w przypadku dodania mu koloru służy nam jako dodatek. Do wysokich pomieszczeń, które znajdują się np. w kamienicach, sprawdzi się jako optyczne obniżenie. Dzięki temu efektowi nasze wnętrze ociepli się i nabierze przytulności.

różowe krzesła

Kształty na ścianach

Geometryczne wzory mogą być dobrym rozwiązaniem dla osób, które nie lubią nudy. Świetnie sprawdzą się:

  • kwadraty,
  • koła,
  • prostokąty,
  • trójkąty.

Mogą służyć samodzielnie jako dekoracja lub jako tło np. pod ramkę na obraz lub zdjęcie. Jak umieścić kształty na ścianie, aby jej nie przytłoczyć? Rozwiązań jest kilka: możemy postawić na jeden duży element lub kilka małych, ale w neutralnych barwach, żeby nie osiągnąć zbyt intensywnego efektu.

Z NAMI KAŻDE WNĘTRZE NABIERA CHARAKTERU

Takie ściany nie będą zwykłym, nudnym tłem do całego wystroju. Będą one służyły jako dekoracja i oryginalne rozwiązanie. Istnieje tak wiele możliwości, że każdy odnajdzie coś dla siebie. Jeśli zastanawiasz się nad kolorystyką ścian – skorzystaj z pomocy naszego zespołu NARYSUJEMY. Stworzymy dla Ciebie niebanalne wnętrza!