Jak poprawnie umieścić meble na korytarzu?

Korytarz znajduje się w każdym domu i mieszkaniu, jest to idealne pomieszczenie do przechowywania okryć wierzchnich i butów. Kiedyś stanowił tylko strefę przechodnią pomiędzyz innymi pomieszczeniami. Obecnie stawia się nie tylko na to, lecz również na funkcjonalnośći elementy dekoracyjne. Każdy chce, aby pierwszy pokój, który zobaczą goście zrobił dobre wrażenie.

Ściany korytarza

Lustro wiszące na ścianie

Najprostszym pomysłem będzie użycie klasycznej farby, jest to najczęściej wybierana opcja. Zazwyczaj korytarz nie należy do największych pomieszczeń, a do małych i wąskich, dlatego zalecamy wybór jasnych odcieni. Dobrym wyborem będą także farby w kolorach:

  • bieli,
  • szarości,
  • beżu.

Sufit najlepiej pomalować na biało, zyskamy wtedy optyczne powiększenie pokoju. Kolejnym trikiem będzie pomalowanie paska przy suficie na jaśniejszy kolor niż reszta ścian, dzięki temu , nasze pomieszczenie będzie wydawało się wyższe. Zachęcamy do skorzystania z próbek farb, na pewno ułatwi to wybór koloru.

Jeżeli nie jesteście fanami jasnych odcieni, mamy też kilka sposobów na użycie ciemnych barw w wąskim korytarzu. Jeśli się na nie zdecydujemy pamiętajmy o tym, że odpowiedni dobór dodatków i oświetlenia jest kluczowy, aby pomieszczenie nie było przygnębiające. Do przełamania świetnie się sprawdzą jasne obrazy, duże lustro, które powiększy pokój i duża ilość światła. W takim przypadku często zapominamy o drzwiach, one również powinny być jasne, będą wtedy dobrze odbijać światło.

Coraz popularniejszym trendem są tapety na ścianach. Bardzo dużo osób decyduje się na taki wybór, tylko na jednej ze ścian. Jest to doskonały sposób na dopełnienie wnętrza, dodania mu elementu dekoracyjnego i sprawienia, że pokój będzie bardziej nowoczesny. Tapety, które są wybierane na ściany to nie tylko klasyczna cegiełka, coraz popularniejsze są tapety 3D. Dzięki temu wyborowi uzyskamy efekt głębi, która sprawia, że pokój wydaje się dużo przestronniejszy. Sprawdzą się do tego fototapety z grafiką miasta, lasu czy nadmorskiego molo. Tapety to dobry wybór, ponieważ są łatwe w utrzymaniu, a w przypadku drobnych niedoskonałości na ścianach łatwo je nimi zakryjemy.

Na jaką podłogę się zdecydować?

korytarz

Główną zasadą przy wyborze podłogi jest jej kolor – powinien być on ciemniejszy od koloru na ścianach. Często wybierane są parkiety drewniane, są wytrzymałe i wyglądają bardzo elegancko. Obecnie na popularności zyskują laminowane panele, są bardzo łatwe w trzymaniu, a także dostępne w wielu kolorach i są tańsze od drewnianego parkietu. Trikiem na powiększenie pomieszczeń jest ułożenie takiej samej podłogi w wielu pomieszczeniach, dzięki temu będą wyglądały na większe niż są.

Pomysły na umeblowanie korytarza.

Szafa we wnęce na korytarzu

Korytarze są najczęściej długie i wąskie, duża ilość mebli nie jest tam więc wskazana. Przez taki wybór strefa ta może wydawać się mniejsza i niepotrzebnie zagracona.

Najważniejszym meblem, na który warto się zdecydować jest szafa, która pomieści wiele okryć wierzchnich. Najlepiej sprawdzą się szafy wnękowe, które wykorzystają całe dostępne miejsca. Doskonale będą pasować tam szafy na wymiar, wtedy każdy centymetr będzie wykorzystany. Jeśli nie mamy wolnej ściany na lustro można wybrać lustra na frontach. Nie zajmie ono wtedy dodatkowego miejsca, a jest to bardzo potrzebny mebel w naszym przedsionku.

W przypadku, kiedy nasz korytarz jest również przedpokojem, należy postawić w nim wygodne siedzisko, które sprawdzi się przy zakładaniu butów. Jest to mały mebel, a bardzo przydatny.

Wykańczając korytarz nie ma jednej rady, należy sugerować się tym, by był spójny z całym mieszkaniem i stylem, który w nim dominuje. Najważniejsze, żeby był on wygodny dla mieszkańców i jak najbardziej funkcjonalny. Dlatego tak ważny jest idealny i dopasowany projekt. Zapraszamy do skorzystania z usług NARYSUJEMY!