Dżungla we własnych czterech kątach

salon w stylu urban jungle

Przywracamy naturę do mieszkania

Urban jungle jest nazwą dosyć myląca, być może kojarzy się negatywnie z wieżowcami i rozbudowanymi ulicami, które sukcesywnie wypierały zielone ośrodki. Na przekór temu wyszli zwolennicy natury, propagując nowy styl wnętrzarski, który wielbi się we wszystkim, co zielone i żywe! Spotykamy się z nim najczęściej w biurach, gabinetach lub w restauracjach, więc dlaczego nie przetestować go w swoim mieszkaniu? Gdzie tylko się nie obejrzymy, czyhają na nas informacje ze świata technologii oddalające nas od darów Matki Ziemi, z tego powodu Urban Jungle będzie istnym zbawieniem. Korzysta on z naturalnych materiałów, uspokajających kolorów i roślin. Z pewnością rozkwit tego stylu można zawdzięczać zrównoważonemu rozwojowi, który opiera się na ekologii i pojednaniu człowieka ze środowiskiem. Wykorzystanie takiej aranżacji ma wiele zalet dla organizmu ludzkiego, m.in. wspomaga regenerację po ciężkim dniu w pracy. Korzystając z niej, wspieramy również faunę i florę – miejska dżungla odrzuca beton, metal i szkło, czyli materiały charakterystyczne dla industrialnego budownictwa. Zamiast tego zalecane są bardziej ekologiczne warianty, nie obejdziemy się bez roślin takich jak choćby znana i lubiana monstera. Nieruchomość o owej stylistyce pomoże w rozwiązaniu wielu problemów wiążących się ze stresem. Będąc w komfortowym i ergonomicznym pomieszczeniu, zapomnisz o reszcie świata i w końcu się odprężysz! 

monstera w kuchni

Zaczynając od korzeni

Jeżeli uważasz, że to wszystko do ciebie trafia, to powinieneś zacząć od najważniejszego elementu – roślin. Bez nich urban jungle nie istnieje! Najlepiej klimat oddają wspomniane już monstery i palmy, zaś aloes i kaktus sprawdzą się w przypadku, gdy nie masz ręki do wymagających gatunków. W prawdziwej miejskiej dżungli są umieszczone w każdym kącie. Warto zaaranżować je w pokojach dziennych, w kuchni, a nawet w łazience. Za doniczki mogą posłużyć słomiane kosze lub własnoręcznie wykonane gliniane naczynia – postawmy na kreatywność! Wszelkie plecionki także będą na plus.

Jakie meble pasują do miejskiej dżungli?

Na samym początku wspomnieliśmy, jak bardzo w stylu urban jungle cenione materiały naturalne. Bez wątpienia są one niezawodne i zostaną z nami na lata. Z tego powodu każda nietypowa odmiana drzewa idealnie sprawdzi się w takich aranżacjach. Meblami wykonanymi z tego surowca mogą być:

  • stoły i stoliki kawowe,
  • półki,
  • komody,
  • krzesła,
  • szafy,
  • a nawet stare bujane fotele.
tapeta z roślinnością

Szukając odpowiedniego modelu kanapy, skup się na nietypowych wzorach i ekstrawaganckich barwach. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać „spokojniejszy” egzemplarz w wersji sztucznej skóry. Sofa boho z wikliny albo rattanu przypomni o ciepłych letnich dniach, a wygodna tapicerowana wersalka może być dogodnym miejscem na popołudniową drzemkę.

Kolory odzwierciedlające naturę

Pomieszczenia w dużym stopniu powinny przypominać lasy amazonki. Na pewno każdy kojarzy je z pięknymi odcieniami zieleni, takimi jak: szmaragdowy, butelkowy, turkusowy, a nawet oliwkowy. Barwy te sprawdzą się świetnie w roli pierwszych skrzypiec w połączeniu z oprawą intensywnego brązu oraz bieli. Pragniesz zbliżyć się jeszcze mocniej do tego klimatu? Beżowy, niebieski, grafitowy i czarny definitywnie będą Ci sprzyjać, a w przypadku akcesoriów możesz zaszaleć: żółty, pomarańczowy i oczywiście czerwony odzwierciedlą barwy mieszkańców dżungli. Znawcy tej stylizacji chętnie korzystają z fototapet, które przedstawiają różne zwierzęce części m.in. w postaci cętek, umaszczenia zebry lub zwierzęcia w całej okazałości; jako różowe flamingi czy błękitne papugi.

Czym przystroić swoje wnętrza?

Firanki, obrusy, poduszki czy koce zaprezentują się doskonale jako egzotyczne formy, zwłaszcza jeżeli będą utkane z lnu. Świeczki sojowe są korzystniejsze dla Twojego zdrowia niż te parafinowe, a do tego są wydajniejsze, dlatego warto rozważyć ich zakup. Na regałach postaw kolekcję swoich książek, zdjęcia, symboliczne rzeczy lub wpasowujące się w atmosferę przedmioty codziennego użytku takie jak np. konewki. Kuchnia zyska, jeżeli gdzieniegdzie postawisz w wazonach suszone rośliny lub zioła, których używasz codziennie podczas gotowania. Nie chowaj ich do szafek i pokaż je w całej okazałości. W salonie pod stolikiem kawowym umieść dywan np. z juty, a przy ścianie ustaw komodę – położysz na niej stary, przetarty gramofon.  

kwiaty w rystykalnym wnętrzu

Przywróć życie swojemu domowi!

Przenieś się do dżungli miasta z NARYSUJEMY! Nasz doświadczony projektant wnętrz pomoże Ci stworzyć urban jungle, gdzie natura i nowoczesność harmonijnie współistnieją. Wykorzystaj naszą ekspertyzę w projektowaniu i aranżacji, aby przekształcić swoje mieszkanie w oazę zieleni i spokoju. Urban jungle to nie tylko trend, to styl życia, który przynosi świeże powietrze i przyjemność z otaczającej przyrody w samym sercu miasta. Pracujemy w Warszawie i okolicach oraz zdalnie w całej Polsce.

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Jakie rośliny pasują do wnętrza Urban Jungle?

Każde, bez wyjątków. Bardzo modne stały się monstery i to one są zwykle wybierane. Sukulenty są dobrym pomysłem dla osób zapominalskich – nie wymagają aż tyle uwagi.  

Jakie kolory poza zielonym wyglądają korzystnie w stylistyce lasu?

Kolorami, nad którymi powinniśmy się zastanowić, jest: niebieski, brązowy, biały i czarny. W naszym artykule rozwijamy ten temat, dlatego zachęcamy do jego przeczytania.