Czarne ściany we wnętrzach

Elegancja i szyk antracytu

Zawsze marzyłeś o wykorzystaniu czarnej farby do swojej sypialni, salonu, przedpokoju, ale bałeś się finalnego efektu? Bardzo dobrze znamy ten problem. Czarny kojarzy się z czymś mrocznym, ciemnym oraz często nieestetycznym. Lęk przed wprowadzeniem tego koloru do wnętrz jest zrozumiały, jednak postaramy się pokazać, że niepotrzebny! Odpowiednia aranżacja pomoże nadać Twojemu pomieszczeniu niezwykłej elegancji oraz szyku. Gwarantujemy, iż korzystając z naszych inspiracji na pewno uda Ci się przekonać do czarnego koloru ścian.

nowoczesna sypialnia i ścianka w kolorze czarnym

Pamiętaj o…

Czarne ściany, elementy, dodatki oraz meble mogą dodać charakteru, a także niepowtarzalnego klimatu. Warto jednak pamiętać o tym, by nie przesadzić. Gdy zdecydowaliśmy się na użycie czarnej farby, niekoniecznie aranżacja wnętrza w tym samym kolorze jest dobrym pomysłem.

Najważniejszą regułą, o której należy pamiętać, jest pokrywanie czarną farbą tylko jednej ściany w pomieszczeniu. Gdy zdecydujemy się na więcej, wówczas istnieje możliwość stworzenia ponurego klimatu. Ważne jest, by dobierać jasne dodatki na tle czarnej ściany, aby uzyskać kontrast. Najlepiej sprawdzą się kolory takie, jak biel oraz beż. Dobierając barwy, które mają sąsiadować z najciemniejszą ścianą, również należy się kierować jaśniejszą kolorystyką.

Przedpokój a czarne ściany

Czarnym kolorem możemy bawić się absolutnie w każdym wnętrzu. Zwracając uwagę na przedpokój, należy pamiętać o tym, że najczęściej jest to najmniejsze pomieszczenie w naszym domu. Co wtedy? W tej sytuacji należy uwzględnić wielkość przedpokoju. Czarne ściany niekoniecznie sprawdzą się, gdy nie jest on dobrze oświetlony i mało przestronny. Gdy mieszkasz w bloku, a Twój przedpokój nie należy do największych, zdecydowanie lepiej postawić na jaśniejsze, ulubione kolory.

Czarne ściany ,,na salonach”

Salon to pomieszczenie, które stanowi wizytówkę każdego domu. Dlatego warto zadbać o jego wystrój, odpowiednią kolorystykę oraz klimat. Decydując się na czarne ściany w salonie, warto uwzględnić kilka rzeczy. Po pierwsze — oświetlenie pokoju. W akompaniamencie naturalnego światła, czarna ściana będzie prezentować się elegancko i schludnie. Światło jest bardzo ważne, przy wyborze wszelkiej kolorystyki. Zaciemnione pomieszczenie w połączeniu z ciemnymi ścianami, będzie wyglądało na ponure oraz przygaszone.

Po drugie — przechodząc do umeblowania salonu, dobrym rozwiązaniem jest ustawienie wszelkich kanap oraz foteli naprzeciwko czarnej ściany. Stworzy to przytulną strefę wypoczynkową. Czarna ściana, w połączeniu z telewizorem na jej tle, z pewnością nada kinowego klimatu.

elegancki duży salon z grafitowymi ścianami i zasłonami

Czarna łazienka

Dobierając odpowiednią kolorystykę do łazienek, zazwyczaj w pierwszej kolejności myślimy o jasnych, zimnych kolorach. Czy w takim razie wykorzystanie czarnej ściany w tym pomieszczeniu jest dobrym pomysłem? Oczywiście, że tak! Takie rozwiązanie nada naszej łazience niepowtarzalną głębię oraz romantyczny klimat. Zaskoczy to również sąsiadów, których także możemy zainspirować do śmiałego używania czarnego koloru w aranżacji wnętrz!

Czarna ściana w sypialni

Wybór czarnej ściany do sypialni to strzał w dziesiątkę! Czerń potrafi być niezwykle romantyczna. W połączeniu z jasnym łóżkiem oraz dodatkami możemy stworzyć stylową aranżację. Warto jednak pamiętać o regule malowania na czarno jednej ściany! Dekorując sypialnię jasnymi elementami, nie tylko zwiększymy jej przestronność, ale również podkreślimy walory czarnego koloru na naszej ścianie.

sypialnia i czarna ściana z obrazem

Czarny w kuchni — hit czy kit?

Czarną kuchnię należy urządzić z jasnymi dodatkami. Tylko wtedy możemy uzyskać ciekawą i przede wszystkim estetycznąa aranżację. Ciekawym rozwiązaniem może być również wykorzystanie farby tablicowej. Ulubione przepisy, rysunki pociechy oraz wiele magnesów w końcu znajdzie swoje miejsce nie tylko na lodówce!

Przy kuchence czarna kolorystyka również nada niepowtarzalnego klimatu. Płytki w tym kolorze nie tylko idealnie potrafią zakryć brud, ale także w połączeniu z jasnymi blatami stanowiłyby elegancki i ciekawy wystrój.

,,Tablicówka”, czyli kreatywna, czarna ściana

Farby tablicowej nie tylko możemy używać w kuchni. Jest to również idealne rozwiązanie do dziecięcego pokoju. Uczeń może zapisywać swoje najważniejsze notatki, a młodsza pociecha ma możliwość rozwijania swojej kreatywności. Matowy odcień, który nadają tablicowe farby, dodaje wnętrzu elegancji oraz szyku.

Czarny w każdym pomieszczeniu!

Czarna ściana, przy odpowiedniej aranżacji wnętrza, to doskonały wybór. Nada niepowtarzalnego klimatu, zachwyci niejednego architekta oraz zaświadczy o chęci stosowania innowacyjnych rozwiązań. Jeśli marzysz o wykorzystaniu czarnej ściany w Twoim domu, ale nie masz pojęcia jak, co i gdzie, nie wahaj się do nas odezwać! Zespół NARYSUJEMY jest po to, aby pomóc Ci dobrać odpowiednią czerń do wymarzonej sypialni, salonu, a nawet toalety. Nie bój się innowacyjnych rozwiązań i zadzwoń do nas!