ANTRESOLA – KONCEPCJE I ZASTOSOWANIE

drewniana podłoga

INNOWACYJNE ROZWIĄZANIE

Antresola, znana również jako półpiętro, stanowi wszechstronną przestrzeń wewnątrz domu, która może być dostosowana do wielu różnych potrzeb. To miejsce, które otwiera nowe możliwości wykorzystania dostępnej przestrzeni w oryginalny sposób, pozwalając na tworzenie unikalnych aranżacji. Jej elastyczność i potencjał aranżacyjny pozostawiają szerokie pole do kreatywności, co czyni ją atrakcyjnym elementem projektowania wnętrz. Antresola może być spersonalizowana w zależności od preferencji i stylu mieszkańców. Jest to miejsce, które przyciąga uwagę i inspiruje do tworzenia oryginalnych rozwiązań w designie wnętrz. 

przezroczyste krzesła

CZYM JEST ANTRESOLA?

Antresola to rozwiązanie architektoniczne umożliwiające wykorzystanie przestrzeni nad główną częścią pomieszczenia. Jest to konstrukcja usytuowana na górnym poziomie, oddzielona od dolnej części stropem pośrednim. Co istotne, antresola pozostaje otwarta od strony wnętrza, z którego jest wydzielona. Ten wyjątkowy układ pozwala na optymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni mieszkalnej, co jest szczególnie cenne w niewielkich lokalach. Antresola to jedno z najciekawszych rozwiązań, które pozwalają na maksymalne wykorzystanie przestrzeni życiowej. 

ZALETY ZASTOSOWANIA ANTRESOLI W ARANŻACJI

Rozwiązanie architektoniczne nazwane antresolą cieszy się ogromnym uznaniem ze względu na swoją wszechstronność i funkcjonalność. To sposób na efektywne wykorzystanie przestrzeni, nadające jej charakteru i unikalności. Jej elastyczność i możliwości dostosowania do różnych potrzeb uczyniły ją atrakcyjnym wyborem dla wielu osób. Zalety posiadania w swoim wnętrzu antresoli to m.in.: 

  • Oszczędność przestrzeni – dzięki antresoli może być zorganizowana w sposób bardziej funkcjonalny. 
  • Możliwość umieszczenia dodatkowej przestrzeni użytkowej – takiej, jak np. miejsce do spania lub biblioteczka. Dzięki temu dysponujemy większą ilością przestrzeni poniżej antresoli. 
  • Możliwość oddzielenia strefy prywatnej od przestrzeni przeznaczonej dla gości. 
  • Nadanie wnętrzu oryginalnego charakteru i urbanistycznego uroku. 
  • Lepsze wykorzystanie przestrzeni w budynkach ze skosami. 
drewniana podłoga, antresola

W JAKI SPOSÓB ZAARANŻOWAĆ ANTRESOLĘ?

W aranżacji antresoli ważne jest, aby zapewnić do niej wygodny i bezpieczny dostęp, co możemy osiągnąć poprzez zastosowanie prostych lub kręconych schodów o standardowych proporcjach, zwłaszcza jeśli na antresoli planujemy umieścić sypialnię, miejsce do pracy lub salon.  Dobór mebli i wykończenia antresoli powinien być dostosowany do jej przeznaczenia, co oznacza wybór odpowiedniego łóżka i oświetlenia dla sypialni lub ergonomicznych mebli i dobrego oświetlenie do pracy w przypadku przestrzeni biurowej. Warto także zwrócić uwagę na estetykę balustrady, której wybór zależy od funkcji antresoli. Balustrada pełni również istotną funkcję w kwestii bezpieczeństwa, szczególnie w przypadku obecności dzieci.  Dopełnieniem aranżacji mogą być dodatkowe elementy dekoracyjne, takie jak rośliny, obrazy czy ozdoby, które nadają antresoli osobistego charakteru i przytulności. 

białe schody

PROJEKT DOSTOSOWANY DO TWOICH POTRZEB

Aranżacja antresoli to wyjątkowy sposób na maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni w Twoim mieszkaniu. Nasz doświadczony projektant wnętrz z NARYSUJEMY specjalizuje się w projektowaniu antresoli, która pozwoli na funkcjonalność i estetykę we wnętrzu. Projektowanie antresoli to sztuka, która pozwala zaoszczędzić cenną przestrzeń, nadając aranżacji niepowtarzalny charakter. Z nami Twoja antresola stanie się idealnym miejscem do spania, pracy lub relaksu. Dzięki profesjonalnemu podejściu do aranżacji wnętrz osiągniesz maksymalną wydajność przestrzeni, spełniając wszystkie swoje potrzeby. Pracujemy w Warszawie i okolicach oraz zdalnie na terenie całego kraju. 

 

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Czy antresola sprawdza się tylko w dużych wnętrzach?

Nie, antresola może być dostosowana do różnych rozmiarów mieszkań, nawet tych o niewielkiej powierzchni.

Jakie są trendy w projektowaniu antresoli w dzisiejszych czasach?

Trendy obejmują minimalistyczne i nowoczesne rozwiązania oraz wykorzystanie naturalnego oświetlenia.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy doświadczonego projektanta wnętrz?

Projektant wnętrz może zapewnić profesjonalne podejście, dopasowane rozwiązania i unikalne projekty antresoli, dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta.

Jakie są zasady bezpiecznego projektowania antresoli, szczególnie w przypadku rodzin z dziećmi?

Bezpieczeństwo zapewniają odpowiednie schody, balustrady i poręcze oraz ich instalacja z myślą o dzieciach.