WSZYSTKO O STYLU NOWOCZESNYM

biały, przestronny salon

Piękno stylu nowoczesnego

Styl nowoczesny to nie tylko piękny wygląd wnętrz czy bogactwo w każdym detalu. To także i przede wszystkim, niezwykła funkcjonalność i prostota podczas wprowadzania go do swoich mieszkań. Zyskał już stałą i ciągle rosnącą popularność, głównie ze względu na uniwersalność. Uwielbiany także za możliwość optycznego wprowadzania przestronności do pomieszczeń. Przeczytaj nasz poradnik a będziesz wiedział, jak urządzić dom w tym stylu! 

jasny salon z białymi meblami

Charakterystyka stylu 

Wyróżnia się on głównie prawidłowym doborem każdego elementu. Panuje tutaj ład i spokój. Spowodowane jest to stonowanym doborem koloru mebli i ścian. Występuje tu wiele powtórzeń, co sprawia, że w mieszkaniu czujemy przestrzeń i porządek. Dobrym przykładem jest przenikanie się pomieszczeń – salon może bez obaw integrować z jadalnią bądź kuchnią.  

Jakie kolory dla stylu nowoczesnego?  

Jak już wiesz, ten styl najbardziej lubi się z kolorami stonowanymi. Najlepiej będzie ograniczyć się do wybranych 3–4 kolorów i materiałów i zastosować je w całym pomieszczeniu. Królują tutaj biele, szarości i beże. Dobór takich kolorów odwdzięczy się niezwykłą przestronnością. Kolejną, wielką zaletą takiego wyboru, będzie możliwość dopasowania ich do dowolnych dodatków czy elementów mieszkania i pewność, że wybór takich kolorów będzie ponadczasowy i nie znudzi się po jednym sezonie. Możesz oczywiście dodać jedną ścianę czy dodatki w błyszczące bądź nieco bardziej kolorystyczne, lecz pamiętaj o zachowaniu umiaru.  

Meble i materiały w nowoczesnym stylu jako dekoracja 

Wybierając meble do zaaranżowania swoich wnętrz, zwróć uwagę na ich design. Często wyróżniają się one niecodziennym wyglądem, co już będzie stanowić element dekoracyjny mieszkania. Wykonane są też najczęściej z dobrych, naturalnych materiałów, przez co będą spełniać swoją funkcję przez wiele lat. Skład mebli często stanowią dodatki chromu, szkła, naturalnego drewna czy kamienia. W takich wnętrzach wyczuwalny i widoczny jest poziom elegancji, ładu i luksusu. Warto zwrócić uwagę na duże, wygodne i masywne sofy, fotele, ale i stoliki kawowe czy ławy, które nierzadko skupiają wzrok dzięki zachwycającemu wzornictwu.  

biała i szara terrakota

Urządź mieszkanie w stylu nowoczesnym  

Dobrą podstawą do zaprojektowania pomieszczeń w stylu nowoczesnym, będzie podłoga ułożona z drewnianych bądź imitujących drewno paneli czy listew. Najlepszy będzie dąb, który charakteryzuje wysoka jakość i wytrzymałość. Dodatkowo posiada on naturalny kolor, który dopasuje się do pozostałej części i elementów mieszkania. Z powodzeniem możesz także zastosować wersją bieloną. Do takiego zestawienia zawsze pasować będą kolory ścian wymienione wyżej. Część jednej ze ścian warto wykończyć ozdobnym kamieniem, który nada wyrazistych tonów Twoim wnętrzom. Nie można zapomnieć także o funkcjonalności i miejscu na przechowywanie wszelkich dodatków i zbędnych elementów, aby mieszkanie zawsze wyglądało na schludne i zadbane. Warto zaopatrzyć się więc w kanapę z funkcją spania, regały z możliwością przechowywania rzeczy, półki na której ułożymy nasze ulubione książki.  

Tym wyróżnia się nowoczesność we wnętrzach 

Jeśli chcesz, aby Twoje mieszkanie było urządzone w nowoczesnym stylu, zastosuj następujące wskazówki:  

  • Zachowaj minimalistyczne podejście w dekorowaniu.  
  • Pamiętaj o tworzeniu współgrających ze sobą pomieszczeń o tych samych motywach.  
  • Kupuj meble dobrej jakości, w wyszukanych kształtach, które będą ozdabiać mieszkanie. 
  • Stosuj wąską paletę barw – stonowane kolory to coś, co lubi styl nowoczesny. 
  • Istotne jest zachowanie komfortu i funkcjonalności – zaopatrz mieszkanie w wygodne meble, miejsca do przechowywania wszelkich zbędnych elementów i dodatków.  
funkcjonalna kuchnia z jadalnią

Twój dom, Twoje wymagania, nasza pasja

Styl nowoczesny to wbrew pozorom niezwykle trafny i pewny wybór w przypadku wyboru aranżacji wnętrz. Odpowiednie umeblowanie i zastosowanie się do powyższych wskazówek, to gwarancja posiadania wnętrz, których designem będziesz cieszyć się przez długie lata. Projektanci z NARYSUJEMY stworzą propozycję dostosowaną wprost do Ciebie. Skorzystaj z naszych usług i ciesz się modernistycznymi wnętrzami!

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Jak urządzić mieszkanie w stylu nowoczesnym?

Skup się na komforcie i funkcjonalności. Zaopatrz się w wygodne, dobrej jakości meble o jasnych kolorach. Paletę barw mieszkania ogranicz do 3–4 i zastosuj je we wszystkich pomieszczeniach.

Czym się charakteryzuje styl nowoczesny?

Najważniejszymi cechami tego stylu są: prostota, minimalizm i funkcjonalność. Stosując te zasady, z powodzeniem stworzysz nowoczesną aranżację w Twoim domu.

Jakie dodatki do stylu nowoczesnego?

Pamiętaj o jasnych barwach i minimalizmie. Dobrym rozwiązaniem będzie duża roślina w ozdobnej, szarej doniczce czy duże poduchy o stonowanym kolorze. Dodatki w stylu nowoczesnym lubią nawiązywać do art–déco.