Image Alt

SZTUCZNE KWIATY – CZYLI IMITACJA ŻYWYCH ROŚLIN W TWOICH WNĘTRZACH

sztuczne rośliny, drewniane meble

Sztuczne kwiaty w Twoim domu i ich zalety

Większość osób będących na etapie urządzania swojego domu pragnie wzbogacić wnętrze żywymi kwiatami, jednak nie zawsze jest to możliwe. Jeśli nie masz zbyt dużo czasu, aby dbać i pielęgnować żywe rośliny, bądź niekorzystnie wpływają one na Twoje zdrowie, postaw na praktyczne rozwiązanie, jakim są sztuczne rośliny imitujące żywą florę. Większość ludzi postrzega sztuczne kwiaty jako chaotyczne, kiczowate ozdoby wykonane w sposób niestaranny i niedokładny. Niektórzy obawiają się również, że będzie to skupisko kurzu i drobnoustrojów. Nic bardziej mylnego! Firmy zajmujące się produkcją sztucznych kwiatowych kompozycji stawiają na jak największe podobieństwo do naturalnych odpowiedników.  W niektórych przypadkach podobieństwo jest tak duże, że z trudem można odróżnić żywy kwiat od sztucznego. Na niekorzyść sztucznych rośli, przemawia fakt, że nie oczyszczają i nie nawilżają powietrza oraz nie pochłaniają promieniowania wytwarzanego przez sprzęty elektroniczne. Mimo to są idealnym rozwiązaniem dla alergików, którzy chcą ożywić i uatrakcyjnić swoje wnętrze.

kolorowe wnętrza, turkusowa ściana

Kolejnym powodem, dla którego sztuczne kwiaty mogą okazać się dla ciebie idealnym rozwiązaniem, jest brak odpowiednich warunków do hodowli naturalnej flory. Posiadanie żywych roślin wiąże się z dużą odpowiedzialnością, systematycznym podlewaniem, a także zapewnieniem idealnych warunków do prawidłowego rozwoju. Jeśli chcesz zapobiec więdnięciu i usychaniu roślin, musisz zadbać o odpowiedni poziom wilgoci w pomieszczeniu oraz odpowiedni poziom nasłonecznienia. Jeśli wiesz, że Twoje pomieszczenia nie spełniają takich wymagań, zainwestuj w sztuczne kwiaty. Jeśli jesteś osobą zapracowaną i nie posiadasz zbyt wiele czasu na okresowe nawożenie, przycinanie czy podlewanie, świetnym rozwiązaniem będzie zakup syntetycznych odpowiedników roślin. Dzięki temu unikniesz stresu związanego z doborem odpowiedniej pielęgnacji do danego rodzaju rośliny.  

Sztuczne kwiaty jako idealne uzupełnienie każdej aranżacji

Nieskomplikowana pielęgnacja to tylko jedna z wielu zalet sztucznych kwiatów.  Kolejną z nich jest fakt, iż są idealnym dopełnieniem każdego stylu aranżacji wnętrza. Na rynku dostępne są rozmaite rodzaje sztucznych kwiatów, które pomogą Ci stworzyć piękne kompozycje nadające niezwykłego klimatu i charakteru Twoim wnętrzom. Co powiesz na egzotyczny klimat? Stworzysz go za pomocą imitacji palm, drzewek Bonsai czy też wybranych gatunków kaktusów, które nie są osiągalne w naszej strefie klimatycznej. 

przestronne wnętrze, biała sofa,

W jaki sposób wybierać sztuczną roślinność?

Obecnie na rynku dostępne są prawie wszystkie gatunki sztucznych roślin odzwierciedlających żywe kwiaty. Rośliny wykonywane są zarówno z silikonu, jak i innych delikatniejszych materiałów, na przykład jedwabiu. Dostępne są bogate wzory roślin: 

  • standardowe doniczkowe kwiaty, 
  • przypominające polne,  
  • cięte kwiaty.  

Zanim zaczniemy ozdabiać swoje wnętrze sztucznymi kwiatami, warto zastanowić się jakim motywem przewodnim, będziemy się kierować. Jeśli chcemy, aby w naszych wnętrzach panował egzotyczny klimat, idealnym dopełnieniem będą sztuczne rośliny odzwierciedlające palmy oraz różnego rodzaju kaktusy. Natomiast we wnętrza w stylu prowansalskim idealnie wkomponują się sztuczne storczyki, lawenda czy też wiszące paprocie. 

sztukateria, sztuczne kwiaty w sypialni

W jakiCH pomieszczeniaCH idealnie sprawdzą się sztuczne kwiaty?

Sztuczna roślinność urozmaica wnętrza i nadaje im nietuzinkowego klimatu, dlatego świetnie sprawdza się w każdym pomieszczeniu. Ze względu na dużą wilgotność oraz słabe nasłonecznienie, łazienka jest pomieszczeniem, w którym ciężko utrzymać żywą roślinność. W tego typu wnętrzu świetnym rozwiązaniem jest umieszczenie sztucznych kwiatów. Sztuczne trawy, paprocie bądź storczyki umieszczone na wolnych półkach, bądź parapecie Twojej łazienki, będą idealnym dopełnieniem całości aranżacji.

TWORZYMY WNĘTRZA Z DUSZĄ I CHARAKTEREM

Nasi specjaliści z NARYSUJEMY chętnie odpowiedzą na wszelkie nurtujące Cię pytania dotyczące wykorzystania sztucznej roślinności we wnętrzach. Stwórz z nami wnętrza marzeń inspirowane naturą i rozkoszuj się każdą chwilą w nich spędzoną.