Image Alt

SYPIALNIA Z GARDEROBĄ

duże łóżko

SYPIALNIA Z GARDEROBĄ – DOBRY POMYSŁ?

Sypialnia to miejsce, w którym spędzamy znaczną część naszego życia. To tu budzimy się rano, relaksujemy się wieczorem, a także spędzamy czas w ciągu dnia, jeśli potrzebujemy chwili wytchnienia. Ważne jest, aby to wnętrze było nie tylko komfortowe, ale także funkcjonalne. Jednym z ciekawych pomysłów na ulepszenie swojej sypialni jest połączenie jej z garderobą. Podpowiemy i omówimy, dlaczego sypialnia z garderobą może być dobrym pomysłem, jak ją zaaranżować oraz jakie korzyści może przynieść mieszkańcom.

JAK ZAARANŻOWAĆ SYPIALNIĘ Z GARDEROBĄ?

Wnętrze służące nocnemu wypoczynkowi można łatwo wzbogacić meblami do przechowywania ubrań i będzie to całkiem funkcjonalne rozwiązanie. Po przebudzeniu i wstaniu z łóżka można szybko zacząć dzień, bez krążenia po mieszkaniu w poszukiwaniu ulubionej koszuli lub sukienki. Wszystkie niezbędne dodatki będą zawsze pod ręką, dlatego garderoba połączona z sypialnią pozwoli łatwiej przygotować elegancką kreację. Docenią to przede wszystkim te osoby, którym poranny wybór ubrań sprawia dużo radości.

PROJEKT SYPIALNI Z GARDEROBĄ

Przygotowanie wystroju będzie w dużej mierze zależeć od dostępnego metrażu. Projekt sypialni z garderobą powinien uwzględnić układ wnęk i kształt pomieszczenia, aby optymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń. Miejsce do przechowywania ubrań zazwyczaj jest pozbawione dostępu do światła dziennego, dlatego obowiązkowym elementem będzie prawidłowo dobrane oświetlenie. Nie powinno zabraknąć również wysokiego lustra, w którym da się dokładnie obejrzeć całą sylwetkę.

OTWARTY UKŁAD CZY ŚCIANKA?

Jeśli pomieszczenie jest pojemne i przestronne, to dobrym pomysłem może być podzielenie go za pomocą ścianki, natomiast dla sypialnii z małą garderobą lepiej wykorzystać otwarty układ. Szafa z ubraniami stanie wtedy bezpośrednio obok łóżka, a przejście z sypialni do garderoby wystarczy zarysować za pomocą dodatków, na przykład dywanem lub parawanem, aby estetycznie wyznaczyć granicę pomiędzy poszczególnymi strefami.

GARDEROBA WE WNĘCE W SYPIALNI

Pomieszczenia o nietypowych kształtach mogą wydawać się kłopotliwe do urządzenia, ale czasami ich wady da się szybko zmienić w zalety. Sypialnia z trudną do wypełnienia wnęką to miejsce, gdzie dobrym pomysłem będzie aranżacja małej garderoby. Niezagospodarowaną lukę wystarczy wzbogacić o szafę przygotowaną na wymiar. Tego rodzaju meble oferują spore możliwości, jeśli chodzi o personalizację. Stolarz przygotowuje je zupełnie od podstaw, dzięki czemu wewnętrzny układ szuflad, drążków i wnętrz można elastycznie dopasować do swoich potrzeb. W szafie do garderoby najlepiej sprawdzą się drzwi przesuwne – ich otworzenie pozwala jednym ruchem uzyskać dostęp do wszystkich półek, od podłogi, aż po sufit.

dywaniki przy łóżku

SYPIALNIA Z GARDEROBĄ ZA ŁÓŻKIEM

Materac stanowi centrum nocnego wypoczynku, dlatego w sypialnianych aranżacjach przestrzeń snu zostaje wyeksponowana i przyozdobiona elegancką pościelą. Modnym trendem w nowoczesnych wnętrzach jest dodatkowe wzmocnienie tego efektu, poprzez wysunięcie łóżka na środek pokoju. Za jego wezgłowiem pozostaje wtedy spora ilość wolnego miejsca, które można wykorzystać do zaaranżowania praktycznej garderoby. Taki układ sprawdzi się szczególnie w długich, wąskich pomieszczeniach. Po wejściu do pokoju wzrok kieruje się na elegancko przyozdobione łóżko, natomiast strefa przechowywania ubrań nie przyciąga zbędnej uwagi. Sypialnia z garderobą za łóżkiem zapewnia prywatność podczas wybierania kreacji, a jednocześnie stanowi dość oryginalną propozycję aranżacyjną.

SYPIALNIA Z GARDEROBĄ NA PODDASZU

W wielu domach pokoje przeznaczone do spania lokuje się na najwyższym piętrze. Sufity na poddaszu są zazwyczaj zawieszone dosyć nisko, co byłoby niezbyt wygodne przy wykonywaniu codziennych czynności – w przypadku snu nie stanowi to jednak większego problemu. Sypialnia z garderobą na poddaszu to bardzo praktyczny sposób na wykorzystanie tej przestrzeni, choć dobór odpowiednich mebli może stanowić wyzwanie. Szafy do przechowywania ubrań muszą być w tym wypadku wykonane na wymiar, aby dopasować się do kształtów stropu. Garderoba na poddaszu może również wykorzystać niskie komody – uda się je ustawić w mniej dostępnych częściach pomieszczenia, aby wypełnić dostępną przestrzeń. Zamiast klasycznych, zamykanych szaf czasami lepiej sprawdzą się na otwarte półki i wieszaki ubraniowe, które można łatwo wpasować w nieregularne kształty poddasza.

garderoba z drzwiami przesuwnymi

SYPIALNIA Z GARDEROBĄ – PRAKTYCZNE I STYLOWE ROZWIĄZANIE

Sypialnia z garderobą to nie tylko funkcjonalne, ale również stylowe rozwiązanie dla osób, które cenią sobie porządek i elegancję. Odpowiednio zaprojektowana przestrzeń do przechowywania ubrań może ułatwić codzienne życie, eliminując stres związany z poszukiwaniem odpowiedniego stroju. Bez względu na dostępny metraż czy nietypowy kształt pomieszczenia, istnieje wiele sposobów na skuteczną aranżację sypialni z garderobą. Niech to miejsce stanie się oazą spokoju, wygodnego snu i jednocześnie praktyczną strefą przygotowywania się do każdego dnia.

GARDEROBA DLA KOMFORTU

Odkryj nową jakość w sypialni dzięki funkcjonalnej garderobie! Nasz doświadczony projektant wnętrz specjalizuje się w projektowaniu przestrzeni, oferując unikalne i praktyczne rozwiązania. Zyskaj więcej miejsca, utrzymaj porządek i ciesz się elegancją. Projektowanie garderoby w sypialni z NARYSUJEMY to gwarancja idealnie dostosowanego planu do Twoich potrzeb. Osiągnij harmonię i funkcjonalność dzięki profesjonalnemu architektowi wnętrz – skonsultuj się już dziś! Pracujemy w Warszawie i okolicach oraz zdalnie na terenie całego kraju.

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Dlaczego warto połączyć sypialnię z garderobą?

Połączenie sypialni z garderobą pozwala na łatwe przygotowywanie ubrań i utrzymanie porządku. 

Jakie elementy są istotne przy aranżacji sypialni z garderobą?

Odpowiednie oświetlenie, lustra, ergonomiczne meble. 

Dlaczego drzwi przesuwne są polecane dla garderoby?

Ułatwiają one dostęp do całej przestrzeni w jednym ruchu.

Co sprawia, że sypialnia z garderobą to oaza spokoju?

Usprawnia codzienne przygotowania, eliminuje stres związany z ubiorem.