Image Alt

Projektowanie wnętrz kuchni 

Od czego zacząć projektowanie kuchni

Większość z nas często przebywa w kuchni przy gotowaniu, pieczeniu, obieraniu, krojeniu czy zmywaniu. Nasza praca w tym miejscu przebiega sprawniej, gdy mamy wszystko pod ręką. W kuchni nie powinno się eksperymentować z układem AGD i mebli, ponieważ pasują tam sprawdzone schematy i rozwiązania. Cel jest prosty – zaoszczędzić spędzony tam czas oraz zadbać o wygodę pracy. 

Od czego zacząć projektowanie kuchni 

przykładowy układ pomieszczenia z meblami i sprzętem AGDAby nasz projekt był udany, należy zacząć od odpowiedniego dobrania sprzętów AGD. Na początek ważna decyzja – nasz sprzęt będzie wolnostojący czy do zabudowy? Teraz możemy wybrać lodówkę, okap, piekarnik z płytą, zmywarkę czy mikrofalówkę. Na tym etapie należy określić szerokość i rodzaj zlewu oraz odpowiednią ilość miejsca na segregowanie śmieci. Jeżeli znamy wymiary, wyposażenie możemy rozmieścić w projekcie naszej kuchni tak, aby później uniknąć kolizji przy montażu wyposażenia i móc pracować w niej wygodnie. 

Dobrym sposobem jest ustawienie sprzętu w takiej kolejności w jakiej chcielibyśmy z niego korzystać. Następnie powinniśmy rozmieścić punkty elektryczne nie zapominając o ergonomii i rekomendowanych odstępach od wyjść ciepłej i zimnej wody oraz odpływu. Zalecamy gniazdka z zabezpieczeniem przeciwwilgociowym. 

Ostatnim punktem, który jest najprzyjemniejszy to wybieranie form i kolorystyki do naszej kuchni. 

Zalecane odległości pomiędzy sprzętami AGD 

  • Kuchenka i lodówka – nie więcej niż 120 – 270cm 
  • Lodówka i zlewozmywak – odstęp 120 – 210cm 
  • Zlewozmywak i kuchenka – odstęp ok. 120-210cm (ew. 90cm w małych pomieszczeniach) 

Projektowanie kuchni – zasady

Przy projektowaniu kuchni, należy stosować odpowiednią odległość między płytą grzewczą a zmywakiem. Zbyt mała szerokość blatu zaszkodzi naszemu komfortowi pracy. Aby odstawić brudne naczynia czy gorący garnek powinno być min. 40cm przerwy. Niepraktyczne jest również ustawianie w narożniku kuchenki, ponieważ musimy mieć do niej swobodny dostęp z obu stron. Zlewozmywak oraz płytę ustawiamy w na tej samej ścianie. Jednym z błędów jest ustawienie zlewu i płyty na przeciwległych ścianach. Należy również zwrócić uwagę na zbyt dużą odległość między urządzeniami. Sprzęty nie powinny być porozrzucane po przeciwległych krańcach pomieszczenia. 

Wizualizacja wnętrz  

W projektach narysujemy dbamy o ergonomię i doskonały styl, by spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Jeżeli chcesz zaufać profesjonalistom w aranżacji wnętrz i odważyć się na wnętrza marzeń, skontaktuj się z nami!  

d
Sed ut perspiclatis unde olnis iste errorbe ccusantium lorem ipsum dolor