PROJEKTOWANIE BIURA W SALONIE

parkiet w salonie

KOMFORTOWE MIEJSCE PRACY

Obecnie coraz więcej osób pracuje w domu, w związku z czym wzrasta potrzeba na wygospodarowanie odpowiedniej przestrzeni do tego celu. Posiadanie oddzielnej strefy do pracy w domu jest ważne, ponieważ zapewnia nam komfort podczas wypełniania obowiązków i pomaga oddzielić część prywatną od zawodowej. Nie każdy może pozwolić sobie na oddzielny pokój do pracy, dlatego przedstawimy kilka inspiracji i porad, które pomogą każdemu wygospodarować przestrzeń do pracy.

BIURO W SALONIE

Projektując miejsce do pracy w domu, salon wydaje się być najlepszym rozwiązaniem, gdyż z reguły jest największym pomieszczeniem w domu, w którym najłatwiej będzie nam znaleźć dodatkową przestrzeń, która posłuży jako biuro. Początkowo stworzenie miejsca do pracy w salonie może wydawać się trudne, nikt nie chce poświęcać przestrzeni wypoczynkowej na rzecz stanowiska do pracy, dużego biurka i nieeleganckiego krzesła. Wbrew pozorom, stworzenie home office nie jest tak trudne, najważniejszy jest dobór odpowiednich mebli oraz zadbanie o funkcjonalne oświetlenie i zapewnienie prywatności w czasie pracy.

szara ściana w salonie

WYBÓR MEBLI BIUROWYCH

Projektując biuro w salonie, ważne jest, by trzymać się panującego w pomieszczeniu stylu. Nie chcemy wprowadzać chaosu, wstawiając do pomieszczenia niepasujące biurko, kłócące się z resztą mebli i wystrojem. Biurko powinno być odpowiednio duże i ergonomiczne, by zapewnić wygodę podczas pracy, ale nie powinno też przytłaczać pomieszczenia. Dobre rozwiązanie stanowi biurko z szufladami, w których można przechowywać dokumenty i inne przedmioty, ograniczając przy tym bałagan i chowając łatwo wprowadzające w pomieszczeniu chaos papiery.

Jeśli chcemy postawić na mniejsze biurko, bez szuflad, warto zainwestować w estetyczne pudełka i segregatory, które będą wpasowywać się w wystrój salonu. Wybierając krzesło, oprócz dopasowywania do stylu pomieszczenia, warto kupić wygodne krzesło, na którym będziemy mogli komfortowo pracować bez rozpraszania.

biała podłoga

KORZYSTNE OŚWIETLENIE

Dobre oświetlenie jest niezbędne w czasie pracy, dlatego warto zadbać o odpowiednie źródło światła w salonie. Musimy pamiętać, że pomieszczenie to będzie służyło zarówno do pracy, jak i do relaksu, dlatego też warto pomyśleć o tym, wybierając oświetlenie do salonu. Powinno się tu znaleźć kilka źródeł światła, dostosowanych do tego, co planujemy robić. Warto też, w ramach możliwości, rozważyć postawienie biurka pod oknem, dzięki temu w ciągu dnia miejsce pracy będzie dobrze oświetlone naturalnym światłem.

PRYWATNOŚĆ I KOMFORT PRACY

Praca w salonie może być utrudniana przez hałas i ruch w pomieszczeniu, zwłaszcza jeśli razem z nami w domu zostają dzieci, dlatego warto zadbać o prywatność. Można to zrobić stawiając biurko tak, by nie było widoczne z pozostałych części salonu lub też używając większego regału jako ścianki oddzielającej strefę relaksu od strefy pracy. Jeśli nie mamy większych mebli, które mogłyby służyć nam za ściankę działową, możemy posłużyć się parawanem lub zasłonka. Dzięki takiemu ukryciu części biurowej w trakcie pracy, zapewnimy sobie komfort i ciszę, a podczas relaksu nie będziemy patrzeć na biurko przypominające nam o pracy.

błękitna ściana i sufit

POMOC W ARANŻACJI WNĘTRZ

Stworzenie indywidualnej przestrzeni mieszkalnej, dopasowanej do Twojego gustu i charakteru, to klucz do idealnego domu. W NARYSUJEMY pomożemy Ci stworzyć wyjątkową przestrzeń, dopasowaną do Ciebie i Twoich potrzeb. Nasza firma działa na terenie Warszawy i okolic, a projekty zdalne realizujemy w całym kraju. Jeśli masz pytania lub szukasz inspiracji do stworzenia funkcjonalnego biura w swoim salonie, zapraszamy do kontaktu.

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

W jakim pomieszczeniu urządzić domowe biuro?

Projektując miejsce do pracy w domu, salon wydaje się być najlepszym rozwiązaniem. Jest z reguły największym pomieszczeniem w domu, w którym najłatwiej będzie nam znaleźć dodatkową przestrzeń, która posłuży jako biuro. Początkowo stworzenie miejsca do pracy w salonie może wydawać się trudne, nikt nie chce poświęcać przestrzeni wypoczynkowej na rzecz stanowiska do pracy, dużego biurka i nieeleganckiego krzesła.

Jak zadbać o prywatność i komfort pracy w salonie?

Stawiając biurko tak, by nie było go widać z pozostałych części salonu, możemy zapewnić sobie spokój i komfort pracy. Do oddzielenia biura od reszty salonu można użyć także większego regał lub parawanu.

Jakie meble wybrać do biura w salonie?

Ważne jest, aby wybrać ergonomiczne biurko o odpowiedniej wielkości, najlepiej z szufladami oraz wygodne krzesło. Warto też zakupić estetyczne pudełka i segregatory do przechowywania dokumentów.

Jak oświetlić strefę biurową w salonie?

Dobre oświetlenie jest niezbędne w czasie pracy, dlatego warto zadbać o odpowiednie źródło światła w salonie. Musimy pamiętać, że pomieszczenie będzie służyło zarówno do pracy, jak i do relaksu, dlatego też warto pomyśleć o tym, wybierając oświetlenie do salonu. W pomieszczeniu powinno znaleźć się kilka źródeł światła, dostosowanych do tego, co planujemy robić.