Image Alt

Pokój gamingowy – sprawdzone rozwiązania projektowe

fotel gamingowy

Pokój gamingowy- stań się profesjonalnym graczem 

Gracz podczas swoich wielogodzinnych wirtualnych potyczek potrzebuje wygody i komfortu. Aby pokój gamingowy był funkcjonalny, należy go odpowiednio rozplanować. Osoba grająca powinna z chęcią wracać do tego miejsca i swoich wirtualnych postaci. Konieczne jest zadbanie o dodatkowe elementy wyposażenia oraz odpowiednie oświetlenie czy zaciemnienie wnętrza. O czym pamiętać, aby urządzić wygodny pokój gamingowy?  biurko gamingowe

Od czego zacząć?

 Światło nie powinno padać bezpośrednio na ekran monitora. Górna krawędź powinna być poniżej linii wzroku, aby widzieć środek ekranu. Odpowiednim rozwiązaniem jest ustawienie monitora bokiem do okna. Jeżeli chcemy uniknąć dźwięków z pokoju, należy pomyśleć o ścianie gamingowej, zrobionej z wytłumionych pianek. Zagospodarujmy każdą powierzchnię w tym pomieszczeniu, wnęki i skosy mogą posłużyć nam jako miejsca na półki z kolekcjami naszych gier. Pokój gamingowy idealnie sprawdzi się na poddaszu, które posiada wiele nieforemnych miejsc do zabudowy. 

Biurko gamingowe

Najważniejszy mebel w pokoju gracza to biurko, które musi być idealnie dopasowane. Standardowe biurko do nauki się nie sprawdzi, ponieważ jest o wiele mniejsze od gamingowego. Gracze często używają dwóch a nawet trzech monitorów, dlatego im większa powierzchnia robocza blatu, tym lepiej. Dodatkowym udogodnieniem jest możliwość regulacji wysokości – to funkcja szczególnie ważna w przypadku dorastających dzieci. Dzięki inwestycji w biurko gamingowe, nie będziemy musieli kupować za kilka lat nowego mebla. 

Fotel gamingowy

fotel gamingowy

To idealne rozwiązanie dla graczy, którzy spędzają w pozycji siedzącej nawet kilka godzin! Unikniemy tym samym bólu pleców, rąk czy nóg. Dyskomfort spowodowany źle dobranym siedziskiem, może odbić się także naszych wynikach. Budowa fotela skutecznie odciąża plecy i kark – w odróżnieniu od zwykłych krzeseł biurowych.  Dodatkowo specjalne poduszki zadbają o prawidłową postawę osoby siedzącej. Regulacja fotela zapewni graczom dodatkową swobodę – dzięki niej bez trudu będzie można zmienić wysokości kąt nachylenia elementów takich jak: oparcie, siedzenie czy podłokietnik. Wybierając fotel gamingowy, nie musisz się martwić o jego zalanie, ponieważ większość z nich jest wodoodporna. 

Oświetlenie LED

Rodzaj świateł, które najbardziej kojarzą się z gamingiem to ARGB i RBG LED. Dzięki energooszczędnym LED-om, nie musisz się obawiać o kwestie finansowe – zużywają one mniej energii od zwykłych żarówek! Gracze często posiadają w swoich obudowach, myszkach czy klawiaturach dodatkowe oświetlenie LED. 

Kolorystykaoświetlenie LED

Pokój gamingowy nie musi być wnętrzem ciemnym i przytłaczającym. Styl pokoi stylizowany jest zwykle na określony kolor. Nieodłącznym elementem pokoju do grania są wyraziste kolory, ale nie warto z nimi przesadzać. Powinny być zastosowane raczej jako dodatek na przykład przemalowanie jednej ściany lub jej fragment. Nadmierne stosowanie ciemnych barw może poprowadzić do przytłoczenia wnętrza. Z kolei wybór jaskrawych barw może utrudnić graczowi skupienie w czasie gry. Najbardziej popularne kolory w pokoju gracza: 

  • niebieski, 
  • czerwony, 
  • fioletowy, 
  • zielony. 

Poszukujesz ciekawych  projektów na pokój gamingowy?

d
Sed ut perspiclatis unde olnis iste errorbe ccusantium lorem ipsum dolor