Image Alt

Plakaty w aranżacji wnętrz

Plakaty w kuchni i salonie

Plakaty jako dodatek aranżacji pomieszczeń

Plakaty należą do jednych z najpopularniejszych dodatków każdej aranżacji. Ich celem jest ozdoba ścian. Wybór jest ogromny, zamówienia i oprawienia we własne ramki po gotowe i oprawione w różnokolorowe ramy. Multum możliwości może przyprawić o ból głowy. Jak dobrać plakaty we wnętrzu, aby efekt był estetyczny? Wybór plakatów do wnętrz

Wybór plakatów do wnętrz

Przy wyborze plakatu do wnętrz należy wziąć pod uwagę kolorystykę mieszkania. Chcąc przełamać białe ściany dobrze wpasują się plakaty o różnej kolorystyce. Tym samym dobierzemy swobodnie motyw, jaki jest na nich przedstawiony. To samo dotyczy ram, z którymi nie będziemy mieć problemu. Czy wybierzemy metalową, drewnianą czy klasyczną antyramę bez ramkową, w każdej będzie wyglądał dobrze. Przy wybieraniu plakatów dobrze trzymać się motywu lub koloru przewodniego. W tradycyjnym wnętrzu plakatem możemy wznieść powiew koloru. Aby ozdobić główną ścianę dobrym pomysłem będzie wybór interesującego pejzażu czy przedruku najpiękniejszych dzieł sztuki. Wybierając plakaty o wyraźnych i nasyconych kolorach możemy przełamać minimalistyczną aranżacje. Jeżeli nasze mieszkanie jest urządzone w stylu boho i panują w nich delikatne kolory ziemi, warto oddać również ten styl na plakatach. Najlepszym sposobem na zyskanie gustownej dekoracji jest podkreślenie właściwego stylu panującego w mieszkaniu.

Najbardziej charakterystyczne typy plakatów Modne plakaty

Zastanawiasz się, które plakaty są obecnie wśród dekoracyjnych trendów? A może chcesz, aby odzwierciedlały Twoje pasje, zainteresowania – pop prostu Ciebie? Przekonaj się, jakie plakaty cieszą się niemalejącą popularnością:

  •  kulinarne,
  •  modowe,
  •  dziecięce,
  •  typograficzne,
  •  abstrakcje.

Modne plakaty

Do najbardziej modnych plakatów można zaliczyć fotografie i motywy podróżnicze przedstawiające najpiękniejsze miejsca na świecie. Każdy lubi oglądać ładne miejsca, dlatego tryptyk przedstawiający np. plażę o różnych porach dniach będzie świetną dekoracją. Ciekawym pomysłem jest kupienie dwóch plakatów z pięknymi miejscami i jednego z hasłem, które będzie nas inspirować do podróży. Jeżeli nie lubimy takich motywów, warto pomyśleć o zakupie plakatów z motywami roślinnymi. Od róży w pełnym rozkwicie po piękne liście monstery. Wybór motywów roślinnych, które są bardzo modne i uniwersalne sprawdzi się w każdym wnętrzu. Innym pomysłem jest motyw lasu na plakatach, który sprawdzi się w jasny i przejrzysty dzień, ale również mroczny otoczony mgłą.

Plakaty w salonie i kuchni

Od dłuższego czasu akcentem królujących w kuchni oprócz przypraw czy wybranych glazur są plakaty. Można tam spotkać czarno białe grafiki pełne kawy czy przybory kuchenne. Do stylu vintage mogą nawiązywać plakaty wykonane w kolorze, które połączą się harmonijnie z gładką, pomalowaną ścianą czy płytkami w stylu cegiełka. Podczas gotowania aromat ziół czy owoców z plakatu przeniesie Twoje zmysły do najdalszych zakątków świata. Przy większych przestrzeniach w salonie, można pozwolić sobie na zestaw plakatów w różnych rozmiarach – w efekcie stworzysz niebanalny obraz na ścianie. Świetnie się sprawdzi zestawienie kilku grafik czy plakatów utrzymanych w jednym tonie. Radość z dekoracji na ścianie będzie podwójna, jeśli potrafisz sam przygotować plakat i wyrazić na nim artystycznie siebie. Plakaty w salonie możemy wieszać i umieszczać na innych ścianach w przeciwieństwie do innych rozwiązań. Najlepiej do salonu sprawdzą się plakaty minimalistyczne, które urozmaicą go i nie przytłoczą swoją topografią.

Plakat do przedpokoju

Przedpokój należy do miejsc, w których w większości przypadków zaaranżowanie jest nieprzemyślane i przypadkowe. Wiele osób zapomina o tym, że jest to pierwsze pomieszczenie, z jakim stykają się goście domowników. Dekorując przedpokój kilkoma plakatami, przedpokój stanie się niepowtarzalną przestrzenią w mieszkaniu. Jest to idealne miejsce dla stworzenia całej galerii ściennej. Dysponując znacznie mniejszą przestrzenią dobrze zdecydować się na jeden duży plakat lub trzy mniejsze. Najważniejsze, żeby współgrały z kolorystyką pomieszczenia oraz tworzyły spójną ozdobę. Przedpokój jest świetnym miejscem na minimalistyczne i motywujące plakaty i pozytywne nastrajające hasła. Ciekawym pomysłem w przedpokoju są również kalendarze w formie plakatów.

Nie masz pomysłu na aranżacje plakatów w twoim mieszkaniu? Nasi projektanci narysujemy to profesjonaliści pełni pasji, którzy czekają na nowe wyzwania! Skontaktuj się z nami!

d
Sed ut perspiclatis unde olnis iste errorbe ccusantium lorem ipsum dolor