Image Alt

Nowoczesne drzwi wewnętrzne w aranżacji wnętrz

Wybór drzwi – styl nowoczesny

Drzwi do łazienkiObecnie na rynku możemy znaleźć szeroką ofertę drzwi wewnętrznych, stanowiących ważny element aranżacji. Rodzaj materiału, z jakiego wykonane są drzwi, przekłada się na ich wygląd i trwałość! Styl nowoczesny stawia na minimalizm stwarzając we wnętrzach poczucie otwartości i przestronności. Zmiana obowiązujących trendów jest czymś oczywistym, dlatego ciężko jest wyróżnić wiodący styl. Jakie drzwi wybrać w modernistycznych aranżacjach?

Drzwi do łazienki

Drzwi łazienkowe muszą być odporne na wilgoć oraz zmiany temperatury powietrza. Stąd tak ważne jest zapewnienie izolacji termicznej i wybór materiału odpornego na oddziaływanie wody. Do najnowocześniejszych rozwiązań należą szczeliny wentylacyjne, dzięki którym wilgoć nie będzie stanowić zagrożenia dla wnętrz.  Nie tylko pięknie się prezentują, ale także zapewniają dyskrecję dzięki skrzydłom z niewielkimi, matowymi szybkami. W trosce o trwałość drzwi łazienkowych, warto skorzystać ze stalowej ościeżnicy, która jest odporna na uszkodzenia i dodatkowo zabezpieczy drzwi przed wilgocią. Chcąc zapewnić cyrkulacje powietrza, w dolnej części skrzydła powinny znaleźć się otwory o łącznej powierzchni min 220cm2.

Drzwi w nowoczesnych wnętrzach – inspiracje

Inspiracje nowoczesnych drzwiNa tle ciemnych ścian, świetnie wypadną białe skrzydła drzwiowe. Efekt końcowy potęguje   połączenie ich z szerokimi listwami przypodłogowymi. Ciemne, drewniane drzwi wewnętrzne świetnie sprawdzą się w nowoczesnym salonie. Dodatkowo dobrze zaprezentują się z taką samą podłogą i listwami przypodłogowymi – kontrastowo zestawione z jasnymi ścianami. Rozsuwane przeszklone drzwi idealnie sprawdzą się we wnętrzu minimalistycznym i oszczędnym.  Jeśli okno kuchenne posiada szprosy, warto zastosować modele z przeszkleniami dekoracyjnymi, które nadadzą mu specyficzny charakter.

Wnętrza nietypowe – jakie drzwi wybrać?

Wybierając kolorowe drzwi, uzyskamy niezwykły aranżacyjny efekt. Do niedawna drzwi kolorowe znajdowały zastosowanie tylko jako drzwi zewnętrzne. Obecnie trend ten obejmuje także pomysły i aranżacje wewnątrz budynków. Kolorowe drzwi nie różnią się w sposobie wykonania od drzwi tradycyjnych. Ciekawym rozwiązaniem jest naniesienie na ich powierzchnie farby ten zabieg podniesie ich walory estetyczne! Wykończenie drzwi kolorowych wewnętrznych możemy przeprowadzić na różne sposoby – najpopularniejsze metody to stosujemy różne sposoby – lakierowanie, malowanie proszkowe oraz gotowe okleiny.

Drzwi do salonu – kolor drewna

Wnętrza nietypowe – jakie drzwi wybraćJeżeli chodzi o wnętrzarskie trendy dotyczące drzwi, absolutnym hitem jest okleina w kolorze naturalnego drewna. Jej uniwersalność oraz ponadczasowość sprawią, że idealnie dopasuje się do salonów w najróżniejszych stylach – salon skandynawski, rustykalny, a nawet industrialny! Do salonów o niewielkim metrażu, warto wybrać model drzwi z niewielkim przeszkleniem – pomieszczenie tym samym uzyska lekkość i przestronność!

Drzwi to nie tylko element dekoracyjny, zapewniają nam także bezpieczeństwo i powstrzymują napływ zimnego powietrza do środka pomieszczeń.

d
Sed ut perspiclatis unde olnis iste errorbe ccusantium lorem ipsum dolor