Image Alt

MINIMUM WYSIŁKU, MAKSIMUM ZADOWOLENIA

salon w czerwieni i srebrze

FASCYNUJĄCY MAKSYMALIZM

Jeśli szukamy całkowitego przeciwieństwa powściągliwego i zachowawczego minimalizmu i nudzą nas jednolite kolory, prostota i skromność wyrazu, styl maksymalistyczny będzie dla nas fantastycznym rozwiązaniem.  W tym artykule podpowiemy, czym charakteryzuje się maksymalizm oraz jak zrobić pierwszy krok, aby wprowadzić ten fascynujący trend do swojego wnętrza.

STYLISTYCZNY EKLEKTYZM 

Maksymalizm bazuje na nieograniczonej fantazji projektantów wnętrz wyraźnie znudzonych prostotą. Właśnie w obrębie tej koncepcji mogą bowiem pozwolić sobie na dużą swobodę tworzenia, przez co powstają nowe, intrygujące połączenia. Maksymalizm to swoisty eklektyzm – w tym trendzie wnętrzarskim nikogo nie powinno dziwić zestawienie wyrazistych, afrykańskich zdobień z surowością stylu loftowego oraz dodatkami glamour lub plakatami w stylu pop-art. Czy istnieją jednak jakieś ograniczenia? W maksymalistycznym wnętrzu ważne jest utrzymanie spójności wizji. Warto zadbać o to planując renowację lub aranżację mieszkania. Nie trzeba za to trzymać się konkretnego stylu – kierunek mogą dyktować osobiste upodobania. Dzięki temu powstają zupełnie nowe aranżacje, które cieszą oko i poszerzają estetyczne horyzonty. 

kolorowe poduszki, kominek

PRZESADA CZY EKSKLUZYWNOŚĆ

Styl maksymalistyczny ma jasno określony cel – stworzenie otoczenia, które będzie sprzyjać oderwaniu od szarości życia i przyziemnych problemów. Niebanalne połączenia pozwalają na ucieczkę od przytłaczającej codzienności w rzeczywistość rodem z filmu. Jeśli szukamy przestrzeni, do której z przyjemnością wrócimy po ciężkim dniu w pracy, postawmy na maksymalizm. Tu nie ma mowy wyłącznie o praktycznych rozwiązaniach i schematach – w centrum stoi hedonizm w najlepszym wydaniu.  Maksymalizm świetnie sprawdzi się w każdym wnętrzu, niezależnie czy chcemy wprowadzić go wyłącznie do jednego pomieszczenia, czy urządzić tak całe mieszkanie. Warto podarować sobie odrobinę luksusu i ozdobić go zdecydowanymi akcesoriami, aby stworzyć prawdziwy raj we własnym domu – przestrzeń ucieczki od nudy. 

ILOŚĆ I WIELKOŚĆ 

Ilość i wielkość pełnią ważną funkcję w trendzie maksymalistycznym. Pamiętajmy o tym i zdecydujmy się na odważne formy oraz wzory. Nie ograniczajmy się wyłącznie do dodatków. Niech fototapeta kontrastuje z nadrukiem na poduszkach ulokowanych w salonie, zadziornie odwracając uwagę od motywu przewodniego plakatów – w maksymalizmie jest to dozwolone! A może wolimy klasykę? Śmiało połączmy kwiatowe wzory z kratą, nawet w obrębie jednego pomieszczenia. 

kolorowa sofa i poduszki

INTENSYWNE KOLORY

Kolory muszą być mocne i intensywne. Minimalistyczna biel i beże muszą ustąpić miejsca nasyconym barwom. Postawmy na czerń, zieleń, purpurę oraz czerwień. Dla większego kontrastu zestawmy je z delikatnymi pastelami oraz srebrnymi czy złotymi dodatkami. Pozwólmy, aby w naszym wnętrzu zadziała się magia, zaś prawdziwa feeria barw jedynie podkreśliła nieszablonowe elementy! 

WAŻNE DETALE

Zadbajmy o detale. Dobór dodatków i akcesoriów to niezwykle ważny element maksymalizmu. Muszą one spełniać założenia koncepcji i kreować przyjazne wnętrze. Bardzo często wybierane są więc dekoracyjne koce, ciężkie zasłony i firany, duże rośliny w ozdobnych donicach. Warto skoncentrować się na starannych wykończeniach, które podkreślą dbałość o szczegóły. Ciekawe dodatki ożywią aranżację i nadadzą jej charakteru.

żółta sofa, czerwone poduszki

WYSOKA JAKOŚĆ

Postawmy na jakość. Równie ważne, co spójność koncepcji oraz ilość jest korzystanie z wysokiej jakości materiałów. Sprawi to, że przedmioty nie tylko posłużą nam dłużej, ale i będą wyglądały znacznie lepiej niż te niższej klasy. Świetnym wyborem są tkaniny naturalne, takie jak bawełna połączona z wikliną czy rattanem. Nie strońmy od dobrej jakości drewna i metali – wnętrze ma prezentować się ekskluzywnie, aby odpoczynek w nim stał się jeszcze przyjemniejszy. 

MAKSYMALNY EFEKT W PIGUŁCE 

Maksymalizm, pomimo niecodziennego podejścia do designu wnętrz, nie jest równoznaczny z kiczem. Bardzo łatwo w nim o przesadę, jednak zachowując pewne złote zasady można umiejętnie skomponować spójną całość, która zachwyci swoją elegancją. Jako naturalne przeciwieństwo skromnego i powściągliwego minimalizmu, maksymalizm może być okazją do nieograniczonej ekspresji naszej indywidualności.

TWOJE WNĘTRZE, NASZA WIZJA!

Jesli chcesz wprowadzić do swoich wnętrz niczym nieskrępowaną wolność maksymalizmu, możemy Ci pomóc. Nasz zespół projektantów wnętrz z NARYSUJEMY przygotuje projekt i wizualizację, która pomoże spełnić Twoje marzenia o pełnej ekspresji przestrzeni. Wspólnie wypracujemy maksymalne rozwiązania na miarę Twoich oczekiwań i potrzeb! Pracujemy w Warszawie i okolicach oraz zdalnie na terenie całego kraju.

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Do kogo skierowany jest styl maksymalistyczny?

Do wszystkich osób ceniących wygodne i stylowe wnętrza, które łączą w sobie cechy wielu ulubionych koncepcji i stylów. 

Jakie są założenia maksymalizmu?

Maksymalizm łączy w sobie zamiłowanie do ilości, jakości oraz kontrastów. Może zawierać w sobie elementy typowe dla wielu aranżacji, musi jednak tworzyć spójną całość.