Jak zaaranżować przestrzeń do nauki w pokoju dziecka?

sypialnia

W pokojach dziecięcych konieczny jest kącik, który będzie służyć do nauki. Oprócz miejsca do zabawy i spania, warto zaaranżować przestrzeń jako taką ułatwiającą zdobywanie wiedzy. W czasie roku szkolnego, dzieci spędzają bardzo dużo czasu na uczeniu się, dlatego warto, aby to miejsce było dobrze urządzone i sprzyjało efektywnej nauce. Przedstawimy inspiracje, które pomogą Wam w umeblowaniu pokojów waszych pociech.

Zorganizowana powierzchnia

Dziecko nie potrzebuje designerskiego wykończenia, tylko praktycznego urządzenia. Najwygodniej jest, jeśli wszystkie potrzebne rzeczy będą znajdowały się pod ręką. Na blacie, który będzie służył do nauki, powinno być dużo miejsca, nie może on być zagracony. Aby porządek był zawsze zachowany, warto zainwestować w rozmaite organizery, które będą służyć do przechowywania przyborów szkolnych, zeszytów oraz notatek. Oprócz tego wkładane pojemniki do szuflad również pomogą w utrzymaniu porządku, a dziecku będzie łatwiej wszystko znaleźć.

Świetnym pomysłem może okazać się powieszenie nad biurkiem tablicy korkowej lub magnetycznej. Poza tym, że wygląda to dobrze i posłuży jako ciekawy dodatek, będzie bardzo funkcjonalną opcją. Można na nich zawiesić plan lekcji albo terminy zbliżających się sprawdzianów.

Kolejnym ważnym aspektem jest oświetlenie, które powinno być jedną z kluczowych kwestii. Dzieci często uczą się, kiedy na zewnątrz robi się już ciemno, dlatego lampka jest absolutnie niezbędna. Nie powinna być zbyt duża, aby nie zajmowała za dużo cennego miejsca na blacie.

Kącik do nauki dla rodzeństwa

Biurko przy łóżku

Kiedy nasze dzieci mają wspólny pokój, musimy zagospodarować więcej miejsca, które będzie służyło do nauki. Z pozoru może wydawać się to trudne, ale pomożemy Wam w tym zadaniu! Najważniejsze, aby każde z dzieci miało swoją przestrzeń do nauki – sprzyja to efektywnej nauce. Maluchy będą mogły łatwiej się skupić.

Jeżeli w pokoju uczy się więcej niż jedna osoba, podstawowym sprzętem, który powinien zostać kupiony, są słuchawki, aby dzieci wzajemnie sobie nie przeszkadzały. Każde z nich powinno mieć swoje własne biurko i dopasowane do ich wzrostu krzesła, będzie im dużo wygodniej. Jeśli mamy na to możliwość warto postawić biurka po dwóch stronach pokoju, wtedy nie będą się wzajemnie rozpraszać. Jednak nie zawsze możemy sobie pozwolić na takie ustawienie mebli, wtedy postawmy je obok siebie, ale rozdzielmy, np. szafką na książki – niech czują, że każde ma swój własny kącik.

Dobrym pomysłem na rozdzielenie przestrzeni, są indywidualne dodatki. Nie twórzmy dwóch takich samych stanowisk. Inny kolor lampki biurkowej lub inne organizery pozwolą dodać nieco indywidualizmu biurkom.

Co, kiedy pokój dziecięcy jest za mały?

pokój

Czasami dziecięcy pokoik może okazać się za mały na wydzielenie oddzielnej strefy do uczenia się. Żeby dziecko nie musiało siedzieć na łóżku podczas nauki, warto wydzielić taką przestrzeń w największym pomieszczeniu, czyli w salonie.

Jak wydzielić takie miejsce w dziennym pokoju? Przede wszystkim najważniejsze, aby dziecko mogło się tam skupić i mieć odrobione prywatności. Dobrym pomysłem będzie postawienie ścianki działowej. Jeśli nie jest to możliwe, warto zrobić prowizoryczną ściankę z regałów na książki. Odpowiednim miejscem będzie również wnęka, jeśli posiadamy taką w naszym salonie. Wtedy możemy postawić na biurko, które jest robione na wymiar, aby wykorzystać każdy dostępny centymetr. Fotel, który postawimy przy biurku, powinien pasować do reszty wnętrza. Nadal chcemy, aby całość była spójna.

Zorganizowanie przestrzeni do nauki nie jest takim łatwym zadaniem. Jednak w dobie pandemii, warto zadbać, aby była dobrze zagospodarowana. Dzieci powinny uczyć się w wygodnych, komfortowych i miłych warunkach.

Zapraszamy do kontaktu – stworzymy idealny projekt mieszkania, uwzględniając przestrzeń do nauki! A to tylko mały fragment tego, co możemy zaoferować. Architekci NARYSUJEMY z powodzeniem zaaranżują piękną i funkcjonalną przestrzeń w Twoim mieszkaniu.