DODATKI DO MIESZKANIA W STYLU GLAMOUR

gabinet glamour, szare meble, szare biurko, parkiet

JAKI JEST STYL GLAMOUR?

ciemny, turkusowy fotel, pikowane łoże

Styl glamour staje się coraz bardziej popularny. Bogato zdobione wnętrze oraz elegancja i przepych przyciągają swoim urokiem. Jakie dodatki wybrać? Czym się kierować? Dowiesz się, czytając ten poradnik. Tego typu aranżacja cieszy się dzisiaj bardzo dużą popularnością. Jest ona dedykowana nie tylko kobietom – chociaż to one są największymi fankami tegoż wystroju. Styl ten kojarzy się z bogactwem, przepychem, ale także nowoczesnością – można więc powiedzieć, że wystrój przypomina wnętrze jak z pałacu.

Styl glamour to połączenie elementów w stylu barokowym, bogato zdobionych, z elementami nowoczesnymi. W takim wystroju znajdziemy ciężkie, kryształowe żyrandole, duże kanapy oraz szklane stoły. Dominującymi kolorami są: biel, turkus, róż, złoto i srebro – ten styl lubi połączenie jasnych barw z mocniejszymi tonami.

Skąd się wziął?

Nazwa stylu pochodzi od jego wystroju: glamour po angielsku oznacza: bogaty, czarujący, urokliwy, a także przepych. Zapoczątkowały to znane i bogate osobistości w USA, które chciały swoje kreacje, pokazywane na ściankach i czerwonych dywanach, przenieść do mieszkania. I to się faktycznie udało – w ich domach zapanowały przepych i elegancja. Oczywiście, inspiracje czerpano z baroku oraz kina.

Dla kogo?

Glamour dedykowany jest osobom, które chcą poczuć odrobinę luksusu w swoim mieszkaniu. Zdecydowanie częściej wybierają go kobiety, ale nie warto tworzyć niepotrzebnych stereotypów. Będzie idealnym rozwiązaniem dla niezdecydowanych pomiędzy sztywnym minimalizmem i nowoczesnością a barokowym przepychem, gdyż ten styl łączy w sobie obie te cechy.

wanna wolnostojąca, okrągłe lustro łazienkowe, czarne szafki łazienkowe

Jakie dodatki?

Styl glamour, jak wcześniej wspomnieliśmy, to przepych, bogactwo i elegancja. Obowiązkowy jest kryształowy żyrandol, pikowana kanapa lub łóżko oraz dodatki w formie błyskotek. Postaw na głębokie kolory typu ciemny fiolet lub turkus i mieszaj je dowolnie! Okna powinny być przystrojone dużymi zasłonami, wykonanymi ze szlachetnych materiałów. Najlepiej w klasycznych kolorach typu: beże, brązy. 

Meble wybieramy z naturalnych surowców, np. drewno, szkło czy metal, zostając w klasycznym formacie i nie uciekając się do fikuśnych modeli. Oczywiście, możemy również uciec się do dodatków ze szczerego złota (chociaż wydatek będzie ogromny), ale luksusowo będą także wyglądać pozłacane dodatki i wykończenia. Minimalistyczna forma i prosty design będą dobrym wyborem. Przestrzeń powinna być dobrze oświetlona, najlepiej za pomocą naturalnego światła. Oczywiście, nie zawsze jest to możliwe, więc zaopatrzmy się w duże stojące lampy lub bogato zdobione świeczniki.

Dla podkreślenia zasady bogactwa udekorujmy mieszkanie:

  • lustrami,
  • porcelaną,
  • powłokami, np. z satyny czy jedwabiu,
  • poduszkami w złotym kolorze,
  • srebrnymi misami,
  • eleganckimi narzutami,
  • ramami do zdjęć z cyrkoniami.
bogato zdobione świeczniki, błyszczące meble

TWOJE WNĘTRZA, TWOJA OSOBOWOŚĆ

Jeżeli zastanawiasz się nad zmianą aranżacji swojego wnętrza, skontaktuj się z firmą NARYSUJEMY, która pomoże Ci je zaprojektować. Cenimy sobie profesjonalizm oraz rzetelność w pracy – napisz do nas już dziś i sam się o tym przekonaj!

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Dla kogo styl glamour?

Będzie idealnym rozwiązaniem dla niezdecydowanych pomiędzy sztywnym minimalizmem i nowoczesnością, a barokowym przepychem, gdyż ten styl łączy w sobie obie te cechy.

Styl glamour jakie kolory?

Dominującymi kolorami są: biel, turkus, róż oraz złoto i srebro – ten styl lubi połączenie jasnych kolorów z mocniejszymi tonami.

Co oznacza określenie glamour?

Glamour po angielsku oznacza bogaty, czarujący, urokliwy a także jest synonimem przepychu.

Jakie dodatki do stylu glamour?

Obowiązkowy jest kryształowy żyrandol, pikowana kanapa lub łóżko oraz dodatki w formie błyskotek. Szczególnie wpasują się tu złote i srebrne elementy.