Image Alt

Aranżacja przedpokoju – sprawdzone rozwiązania projektowe

Na co zwrócić uwagę w planowaniu przedpokoju Jak zacząć projektowanie przedpokoju

Przedpokój pełni bardzo ważną rolę w naszym domu. Jest naszą wizytówką, ponieważ goście widzą go w pierwszej kolejności, więc warto o niego odpowiednio zadbać. Aranżacja tego miejsca powinna być stylowa i praktyczna. Mogłoby się wydawać, że organizacja przedpokoju w porównaniu z salonem, kuchnią czy łazienką to żaden problem. Jednak to tam witamy naszych gości i przechowujemy nasze obuwie i odzież. Jak zaprojektować przedpokój, aby odpowiadał naszym potrzebom, a zarazem był estetyczny i funkcjonalny? 

Jak zacząć projektowanie przedpokoju

Dużą rolę podczas aranżacji pełnią rozwiązania stosowane na ścianach i podłogach. Dużo zależy od naszego metrażu, ponieważ w małych przedpokojach powinniśmy stawiać na minimalizm. Do kolorów, które nie przytłoczą naszego pomieszczenia zalicza się jasne odcienie. W większych pomieszczeniach możemy sobie pozwolić na ciekawsze pomysły. Przykładem są wzorzyste tapety, cegły dekoracyjne, panele 3D czy płytki ozdobne o żywych kolorach i wzorach. Przy planowaniu malowania ścian, powinniśmy wybierać farby z dużą odpornością na zabrudzenia i częste ścieranie. 

Wyposażenie Wyposażenie 

O nasz komfort przy zmianie obuwia zadba siedzisko, krzesło lub ławeczka do przedpokoju. Niektóre mają formę skrzynki, służącej jako dodatkowy schowek na nasze buty oraz inne przedmioty. Ważną częścią naszej garderoby jest szafa. Często są w niej przechowywane okrycia wierzchnie oraz sprzęty domowe np. odkurzacz. Wielkość szafy zależy od naszej powierzchni jaką dysponujemy. Najlepszym rozwiązaniem jest zamówienie szafy na wymiar, aby wykorzystać metraż przedpokoju i zabudować przestrzeń aż do sufitu. Jeżeli znajdziemy miejsce dla niewielkiej komody czy stolika, spełni ona rolę miejsca na klucze lub torebki. 

Kolory pasujące do przedpokoju 

  • białe, 
  • kremowe, 
  • pastelowe. 

Aranżacje przedpokoju w bloku Aranżacje przedpokoju w bloku

Warto szczególnie dokładnie przemyśleć projekt, gdy powierzchnia przedpokoju nie należy do największych. Zadbajmy o odpowiednie oświetlenie, które jest kluczowe w przedpokoju. Nie każdy zdaje sobie sprawę, jakie zmiany w nadaniu wnętrzu przestronności daje nam światło. Podstawowa zasada, którą powinniśmy się kierować to zastosowanie kilku różnych źródeł światła. Myśląc o zaplanowaniu przedpokoju zastanówmy się nad wbudowaniem LED-ów, kinkietów ściennych czy wstawieniu lampy podłogowych. Nie możemy zapomnieć w urządzeniu przedpokoju o lustrach, które świetnie wpływają na powiększenie przestrzeni. Nie montujmy grubych ram do luster, jeśli mamy do dyspozycji niewielkie wnętrze.  

Przedpokój jest integralną częścią wnętrza, co czyni go ważnym elementem podczas projektowania wnętrz.

d
Sed ut perspiclatis unde olnis iste errorbe ccusantium lorem ipsum dolor